Треньорът на Шанхай СИПГ Андре Вилаш-Боаш реши да напусне своя пост и да си вземе малко почивка от футбола. Бившият мениджър на Челси оглави клуба от Шанхай през ноември 2016 г.

40-годишният специалист е получил оферта на стойност 12 евро за продължение на контракта си с една година, но е отказал. Неговият отбор отстъпи пред градския конкурент Шанхай Шънхуа във финала за Купата на Китай, завърши на второ място във вътрешното първенство с 6 точки по-малко от Гунчжоу Евъргранд и отстъпи в полуфинал на азиатската Шампионска лига пред японския Урава Ред Даймъндс.

Бившият мениджър на Челси и Тотнъм, ще вземе участие в следващото издание на автомобилното Рали Дакар.

Организаторите потвърдиха, че португалският футболен специалист ще кара Тойота на започващото на 6 януари в Лима (Перу) състезание.

40-годишният Вилаш-Боаш, бивш треньор на Порто и Зенит Санкт Петербург, ще бъде съотборник с Рубен Фария (Португалия).