Димитър Бербатов бе изключително активен и един от най-полезните футболисти за Керала Бластърс, но отборът завърши 0:0 при домакинството на новака в индийския елит Джамшедпур от втория кръг на местното първенство.

Бербатов игра във втори пореден мач 90 минути за Керала. Нападателят получи жълт картон в 75-та минута.

Тимът на Керала Бластърс за втори пореден сезон трудно вкарва.

В първия кръг от новия сезон Керала завърши 0:0 при домакинството си на шампиона Атлетико де Колката.

Българският футболист бе много ритан от играчите на Джамшедпур.

Димитър Бербатов можеше да поведе в резултата в 16-та минута, когато българинът стреля със странична ножица, но Паул спаси.

Домакините имаха претенции за дузпа в 25-та минута, след като Гош игра с ръка, но съдията подмина ситуацията.

Джамшедпур изпусна отлична възможност да поведе в резултата в 31-та минута, когато Пол Рашубка направи две отлични спасявания. Той първо отрази удар от фаул на Мемо, а след това вратарят спаси и добавката на Мауихмингтанга.

Гостите можеха да си тръгнат с трите точки, но в 90-та минута след удара с глава на Белфорт, Рашубка се намеси и успя да избие топката в корнер.

Керала има 2 точки от началото на сезона, колкото и Джамшедпур.

В следващия кръг Керала е домакин на Мумбай Сити.