Кристиано Роналдо ще трябва да почака за първия си трофей след преминаването си в Саудитска Арабия. Тимът на португалеца - Ал Насър, загуби полуфинала за Суперкупата с 1:3 от Ал Итихад, воден от бившия мениджър на Уулвърхемптън и Тотнъм - Нуно Ешпирито Санто.

Очаквано Кристиано беше титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал, но не успя да помогне на своите да се класират за финала, където чака Ал Файха, победил с 1:0 Ал Хилал. Нападателят не успя да отбележи и първия си официален гол за новия си отбор.

Още през първите 45 минути Ал Итихад поведе с 2:0 след головете на Ромариньо в 15-ата минута и Абдерразах Хамдалах в 43-тата.

Ал Насър върна интригата в 67-ата минута, когато Андерсон Талиска се разписа и намали изоставането до 1:2.

Ал Итихад обаче сложи точка на спора в добавеното време на срещата. Тогава Муханад Ал-Шанкити оформи крайния резултат 3:1.