Аякс продължава да оказва натиск на лидера Фейенорд в лютата битка за титлата в Холандия. Грандът от Амстердам се изравни с големия си съперник по точки на върха на класирането след погром над НЕК Ниймеген навън в 30-ия кръг.

Гостите съсипаха опонента си с 5:1 и ще се надяват противникът им от Ротердам да загуби четири точки някъде в оставащите си пет мача, за да го изпреварят. Засега това изглежда непостижимо, но поне на теория шансовете остават.

Иначе всичко в този мач приключи още след осем минути игра. Първо Войчех Гола от състава на НЕК си вкара автогол в 5-та минута, а само три по-късно Давид Нерес направи 2:0 и всичко на практика приключи.

Още до почивката резултатът придоби класически измерения. В 32-та минута точен беше и Бертран Траоре и от този момент насетне единственият въпрос беше с какъв погром ще си тръгнат домакините.

Те намалиха в 53-та минута с гол на Ферди Кадъоглу, но последваха два нови шамара за тях до края на двубоя. Първо в 60-та минута Траоре направи 4:1 с втория си гол в мача, а крайният резултат беше оформен от Хаким Зиех в 78-та минута.

Така Аякс събра 72 точки на върха, с колкото е и Фейенорд, но преди да е изиграл мача си от 30-ия кръг. НЕК Ниймеген пък остава с 28 точки и вече е в зоната на баражите за оцеляване след края на сезона в Ередивизи.