В двубой от 9-ия кръг на Висшата лига тимовете на Уулвърхемптън и Саутхемптън завършиха 1:1 в доста интересен двубой. Гостите откриха резултата в 58-ата минута, а точен беше Уолкът, а домакините възстановиха равенството с гол на Нето в 75-ата минута.

Саутхемптън създаде доста интересна и опасна ситуация в 15-ата минута като удар на Уолкът беше спасен от вратаря Патрисио. Домакините отвърнаха с опасен удар на Траоре в 30-ата минута, но вратарят на гостите беше на ниво и спаси.

Gulliver/ GettyImages
39 снимки

В 52-ата минута на срещата Поденс стреля опасно към вратата на гостите, но гол отново нямаше.

Гостите откриха резултата в 58-ата минута на срещата, когато от няколко метра Уолкът намери път към вратата на Патрисио. Девет минути по-късно отново той излезе на голова позиция, но прати топката покрай вратата.

Все пак домакините стигнаха до изравнителен гол, след като Нето беше на точното място след като топката се отклони от гредата след удар на Раул Хименес и се върна при него в 75-ата минута. Три минути по-късно Раул Хименес прати топката в мрежата, но попадения нямаше заради засада.

В крайна сметка двата тима взеха по 1 точка. Саутхемптън е на петата позиция с актив от 17 точки, а Уулвс е на 9-ото с 14 точки.