Манчестър Сити успя да изкове уникална по рода си победа срещу Астън Вила с резултат 3:2 в сблъсък от последния 38-ми кръг на Висшата Лига. Мати Кеш успя да шокира "Етихад" в 37-а минута. Филипе Коутиньо удвои в 69-а минута. Илкай Гюндоган намали резултата в 76-а минута. Родри направи 2:2, а Илкай Гюндоган успя да завърши обрата и да хвърли "Етихад" на крака - 3:2 и титла за Манчестър Сити.

45 снимки

Мачът започна с очакван натиск на състава на "гражданите". В 9-а минута стражът Робин Олсен си поигра с огъня, след като опитът му за изчистване беше пресрещнато от Габриел Жезус, но без последици за гостите.

Домакините продължиха да са господари по отношение на владението над топката, но до истински положения трудно се стигаше. Едва в 24-а минута Фил Фодън изпусна изгоден шанс след контраатака, стреляйки встрани.

В 31-а минута Габриел Жезус се оказа на стрелкова позиция, но ударът му се оказа пълен провал. Само 6 минути по-късно обаче "Етихад" замлъкна. След страхотна атака по левия фланг Люка Дин качи топката на главата на Мати Кеш, който забоде кълбото зад гърба на Едерсон за 1:0.

В 43-а минута Оли Уоткинс се обърна добре в наказателното поле, но си поведе дълго топката и Едерсон се намеси решително.

Ман Сити вдигна темпото от началото на втората част и стигна до опасна ситуация в 49-ата минута. Тя обаче завърши с удар на Де Бройне над вратата. Секунди по-късно Кансело центрира към Жезус, но топката дойде малко дълга за бразилеца и той не успя да я засече на метър пред голлинията.

В 55-а минута Оли Уоткинс пропусна сам срещу Едерсън, но останаха сериозни съмнения за засада. Все пак обаче гостите успяха да направят драмата за домакините пълна в 69-а минута.

След дълга топка от Робин Олсен, Оли Уоткинс отклони с глава, а Филипе Коутиньо успя да излъже двама защитници и да препарира Едерсон за 2:0. В 76-а минута, все пак, Илкай Гюндоган успя да намали резултата за 1:2, след хубав удар с глава.

Драмата обаче тепърва предстоеше. Първо Родри изравни само две минути по-късно, а в 81-а минута дойде и пълният обрат. Де Бройне намери Гюндоган, който на празна врата не сбърка и връчи титлата на своя тим.

Манчестър Сити - Астън Вила 3:2

0:1 - Мати Кеш (37)

0:2 - Филипе Коутиньо (69)

1:2 - Илкай Гюндоган (76)

2:2 - Родри (78)

3:2 - Илкай Гюндоган (81)

Ето и съставите на двата тима:

Манчестър Сити: Едерсон, Стоунс, Фернандиньо, Лапорт, Кансело, Де Бройне, Родри, Силва, Марез, Жезус, Фодън

Астън Вила: Олсен, Дин, Мингс, Чембърс, Кеш, Луис, Рамзи, Макгин, Буендия, Коутиньо, Уоткинс;