Отборът на Тотнъм постигна драматична победа над борещия се за оцеляване тим на Брайтън енд Хоув Албиън и взе изключително важни три точки в борбата си за Топ 4. Така „шпорите” продължиха безпогрешната си серия на новия си стадион, постигайки четвърта поредна победа. В герой за Тотнъм днес се превърна Кристиян Ериксен, който вкара едва две минути преди края на срещата, а ударът за гола бе под номер 29 към вратата на гостите от Брайтън.

Със спечелените три точки Тотнъм събра актив от 70, три повече от Челси, който снощи направи 2:2 с Бърнли и четири повече от Арсенал, който е на петата позиция, но и с мач по-малко от преките си съперници.

За Брайтън загубата днес пък бе сериозен удар по амбициите на тима за оцеляване в елита. „Чайките” остават точно над чертата с актив от 34 точки.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде след четвърт час игра и бе пред вратата на домакините. Виктор Уаниама бе много близо до това да си отбележи ефектен автогол. Халфът се опита да изчисти топката след центриране в наказателното поле, но вместо това удари топката с кората и я насочи към собствената си врата, но за негов късмет тя не попадна в рамката на вратата. Последваха ти поредни корнера пред Уго Лорис, но без особена заплаха за него.

Тотнъм отговори само пет минути по-късно. След изпълнение на свободен удар отляво по нападението на домакините, топката бе центрирана в пеналта, където последва страхотно меле, но в крайна сметка ударът на Вертонген бе блокиран от бранител на Брайтън.

Тотнъм продължи да диктува събитията на терена, като владееше топката в големи периоди от мача, докато гостите от Брайтън действаха предимно на контраатака. Те бяха много близо до попадение в 36-ата минута, когато Флориан Андоне направи страхотен пробив отляво, навлезе в наказателното поле, където финтира двама бранители на „шпорите”, но точно преди да отправи удар, топката му бе избита. Веднага след това Алиреза получи на дясното крило и незабавно центрира към Андоне, но румънецът се размина с топката.

В ответната атака дойде и първия точен удар в мача до този момент. Отправи го Лукас Моура извън наказателното поле, но прати топката право в ръцете на вратаря Мат Райън.

В последната минута на първата част домакините пропуснаха най-чистото си положение в мача до този момент. Деле Али овладя по отличен начин пас в наказателното поле и стреля към вратата на гостите. Мат Райън успя да докосне леко топката, но защитникът Шейн Дъфи бе този, който спря коженото кълбо, за да не влезе то в мрежата. Това бе и последното действие за първото полувреме.

Втората част започна отлично за гостите, който в 47-ата минута отправиха своя първи точен удар във Висшата лига от 227 минути игра. Паскал Грос центрира отлично от левия фланг към далечната греда, където Шейн Дъфи с глава стреля, но не успя да затрудни Уго Лорис.

С напредване на времето домакините увеличаваха и своя натиск, като положенията пред вратата на Мат Райън се редяха едно след друго. Тоби Алдервайрейлд нямаше късмет и нацели гредата след хубав удар.

Всичко в срещата бе решено секунди преди края, когато Кристиян Ериксен вкара поредния си важен гол с фланелката на лондончани. Датчанинът реши да пробва изненадващ удар от над 25 метра и не сгреши. Ериксен прати топката в левия ъгъл на вратата, а този път стражът на гостите закъсня с намесата си и не успя да отрази удара за 1:0, който се оказа и крайния резултат в мача.