В 35-ия кръг във Висшата лига нито един от всички претенденти за оставащите две свободни места в Топ 4 не записа победа. Рундът бе закрит със зрелищно равенство – 2:2, между Челси и Бърнли, като точката прати „сините” във временното класиране в Топ 4. Въпреки това тимът на Маурицио Сари има 67 точки, но е с мач повече от Тотнъм, Арсенал и Манчестър Юнайтед, който са разделени в рамките на едва три точки. Със сигурност равенството не устройва лондончани по никакъв начин в борбата за местата в ШЛ, като Челси до края на първенството ще трябва да гостува и на Манчестър Юнайтед.

Давид Луис: Бърнли игра анти-футбол!

Иначе Джеф Хендрик откри резултата в осмата минута, а в рамките на две минути – между 12-ата и 14-ата, Челси направи пълен обрат чрез Н’Голо Канте и Гонсало Игуаин. Все пак вторият гол за Челси бе дело на Ашли Барнс в 24-ата, като второто полувреме не видя нито един гол. Допълнителен проблем за „сините” е, че в 41-ата минута Калъм Хъдсън-Одой се контузи и бе заменен от Педро.

Точката пък на 99% ще остави Бърнли и през следващата година в елита на Англия, след като тимът на Шон Дайш събра 40 пункта, девет повече от 18-ия Кардиф Сити, но головата разлика на уелския тим е значително по-слаба.

Срещата стартира в добро темпо от двата отбора, а Бърнли успя да изненада лондонския си опонент с гол в осмата минута. Топката бе центрирана от ъглов удар, но отбраната на Челси я изби към дъгата. Там абсолютно непокрит бе оставен Джими Хендрик, който трябваше да бъде блокиран или от Гонсало Игуаин, или от Еден Азар, ала ирландецът стреля мигновено с десния крак, като топката влетя поразително във вратата на Кепа Арисабалага – 1:0 за Бърнли.

Все пак спокойствието остана в Челси, който с постепенни действия върна пасива си четири минути по-късно. Тогава Еден Азар бе видян вляво и напредна в наказателното поле, финтирайки на дваж Матю Лоутън. Последва върната топка към дузпата за Канте, който с левия крак отбеляза своя четвърти гол през кампанията – 1:1.

Две по-късно пък „сините” от Лондон създадоха превъзходно нападение, което премина през центъра на терена с множество пасове по земя. В крайна сметка Сесар Аспиликуета продължи към Гонсало Игуаин, а Пипита отправи мощен изстрел с десния крак, като топката спря във вратата на Том Хийтън с помощта на напречната му греда – 2:1.

Челси продължи да играе убедително, но сякаш от нищото Бърнли вкара втори гол на тима на Маурицио Сари. Ашли Уестууд центрира дълбоко в наказателното поле към Бен Мий. Английският бранител върна към дузпата, където намери Крис Ууд, но топката бе неудобна за истрел, а Ууд продължи към далечната греда за Барнс, който бе непокрит. Той бе намерен и с добър удар прати топката във вратата на Кепа за втори път – 2:2.

В самия край на частта пък Калъм Хъдсън-Одой получи травма, като Сари го замени, пускайки в игра Педро Родригес.

Второто полувреме Челси доминира изцяло в хода на частта, ала до сериозни ситуации не се стигна пред вратата на Хийтън. Отбраната на „виненочервените” удържаше по всякакъв начин напъна за тима на Сари, които бяха безидейни в последната третина от терена, макар да контролираха топката в огромна част от полувремето.

Най-значимото нещо през втората част бе сбиването край тъчлинията между двата тима, като Антонио Рюдигер бе най-деен от страна на Челси, докато в спора с германеца се включи почти цялата скамейка на гостите.

Маурицио Сари беше изгонен в края на двубоя. Главният рефер реши да го зпрати в съблекалнята няколко минути преди да свири край на двубоя от Висшата лига.

Сега на Челси му предстои гостуване на „Олд Трафорд”, докато Бърнли приема Манчестър Сити.