Отборът на Суонси спечели важни три точки в борбата за спасението си. „Лебедите“ победиха изпадащия Съндърланд с 2:0 в мача от 37-ия кръг на Висшата лига.

Попаденията за успеха на „лебедите“ бяха дело на Фернандо Йоренте и Кайл Ноутън.

Съндърланд стартира добре в срещата и първото по-интересно положение бе в полза на домакините. Дидие Ндог излезе на чиста позиция, но прати топката встрани от десния стълб.

Само две минути след това гостите откриха резултата. Гилфи Сигурсон центрира от фаул отдясно, а Фернандо Йоренте засече с глава и направи 1:0.

В продължението на първата част Кайл Ноутън получи добро подаване в наказателното поле и успя да покачи на 2:0.

След почивката единственото по-интересно положение бе в полза на „черните котки“. Казри можеше да намали, но Фабиански отрази.

В класирането Суонси е над чертата (17-и) с 38 точки. Съндърланд е последен с 24. Ако в неделя Хъл Сити, който е 18-и, загуби гостуването си на Кристъл Палас, то Суонси със сигурност ще остане в елита и през следващата кампания.

В друг мач от същия кръг Борнемут победи Бърнли с 2:1. Точни за успеха бяха Джуниър Станислас и Джошуа Кинг. За „петлите“ попадението реализира Сам Воукс.

„Черешките“ са в средата на класирането (10-и) с 45 точки. Бърнли е 14-и с 40.

Същевременно Саутхемптън победи изпадащия Мидълзбро с 2:1. Джей Родригес откри за „светците“ в 42-ата минута, а Редмънд покачи на 2:0 в 75-ата минута. Патрик Бамфорд намали на 1:2 в 72-ата минута. Успехът на Саутхемптън можеше да е още по-изразителен, но Шейн Лонг пропусна дузпа в 64-ата минута.

В таблицата Саутхемптън е 9-и с 45 точки и по-добри показатели от Борнемут, който има същия актив. Мидълзбро е в зоната на изпадащите, като кръг преди края има 28 пункта.