Отборът на Манчестър Юнайтед допусна поражение с 1:2 от Лестър Сити в мач от 36-ия кръг в английската Висша лига. Този резултат и математически направи „гражданите” шампиони на Англия през този сезон, след като вече тимът, воден от Хосеп Гуардиола е недостижим на върха в елита на Англия със своите 80 точки.

Люк Томас даде превес на „лисиците” в 10-ата минута, а Мейсън Грийнууд изравни пет по-късно. Турският бранител Чаалар Союнджу отново поведе мидландтци напред в резултата в 66-ата и донесе три точки за Лестър. Тези три точки пък спомагат максимално на „лисиците” за бъдещото участие на отбора в Шампионската лига, след като тимът се върна на третото място с 66 точки, две пред четвъртия Челси, който е и с мач по-малко. Петият Уест хем е с 58 точки, а шестият Ливърпул е с точка по-малко.

67 снимки

Около домакинския стадион на Юнайтед има голям набор от британски полцаи. Това е първата среща след протестите на феновете на тима в началото на месеца, които с демонстрациите си не позволиха голямото дерби на Англия - с Ливърпул, да се играе.

Олд Трафорд

източник: Gulliver/GettyImages

Точно заради това програмата на Юнайтед е изключително наситена, а мениджърът на отбора Солскяе направи цели 10 промени от неделната победа над Астън Вила. Единственият, който остава в стартовия състав, е Мейсън Грийнууд.

​Брендън Роджърс прави две промени след загубата от Нюкасъл Юнайтед в петък. Люк Томас и Айосе Перес започват от първата минута, докато Рикардо Перейра и Джеймс Мадисън са на пейката.

Първата добра ситуация в мача дойде след осем минути и то бе за Лестър. Джейми Варди се измъкна при центриране отдясно от Ерик Баи и опита удар с пета, но той не бе сполучлив и играта продължи. След десет минути игра "лисиците" откриха резултата чрез Люк Томас. Той реализира първият си гол през кариерата си във Висшата лига, наказвайки високо изнесената линия от защитата на домаините. Айосе Перес бе изведен вдясно и центрира великолепно наляво за Томас, който от воле посрещна топката и я прати в горната лява сглобка на вратата, пазена от Де Хеа - 1:0 за Лестър.

Домакините от Манчестър заличиха пасива си след 15 минути игра. Тогава Амад Диало овладя много дълъг пас пред наказателното поле на Лестър и продължи надясно. Закупеният за 40 милиона през зимата играч видя Мейсън Грийнууд в наказателното поле на Лестър. Англичанинът финтира бранител на "лисиците" и отправи удар по земя, като Каспер Шмайхел не успя да спре топката с крак - 1:1

В 27-ата минута Юри Тилеманс отправи много добър удар от разстояние посока вратата на Юнайтед, но Де Хеа с пръстите си прати топката в ъглов удар. Няколко минути по-късно крайният защитник на Юнайтед - Брандън Уилиямс, върна топката към Де Хеа много рисково, а Варди подгони топката, но испанският страж излезе и я изрита силно напред.

Манчестър Юнайтед Лестър

източник: sofascore.com

До края на полувремето Лестър установи превес върху контрола на топката, но дотам, като положения пред вратата на Юнайтед нямаше. Първата ситуация през втората част бе на сметката на домакините. Алекс Телеш центрира топката за Мейсън Грийнууд, който отигра с глава, но Тимоти Кастан спря пътя на топката преди Каспер Шмайхел да трябваше да се намесва.

След близо час игра Де Хеа направи блестящо спасяване, след като Келечи Ихеаначо бе изведен зад гърба на защитата на "червените дяволи", но с гърди испанският страж парира изстрела. В 65-ата минута Лестър отново поведе в резултата. Гостите реализираха втори гол чрез турчина Союнджу, който с брилятен завършващ удар матира Де Хеа - 1:2.

В 73-ата минута Лестър бе много близо до трети гол. Келечи Ихеаначо центрира към Варди, който отигра страхотно с глава и върна за Тилеманс на далечната греда. Белгийският халф не успя обаче да отиграе топката и той спря тялото си в страничния стъб на  Де Хеа. До края на срещата Солскяер реши да пусне Фернандеш, Кавани и Рашфорд, но тримата не успяха да сътворят нищо интересно и по този начин Юнайтед загуби тази среща, след която Манчестър Сити официално стана новият шампион на Англия, наследявайки Ливърпул.

FT / МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2 ЛЕСТЪР СИТИ

0:1 Люк Томас (10)

1:1 Мейсън Грийнууд (15)

1:2 Чаалар Союнджу (66)

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа – Байи, Мата, Грийнууд, Амад, Алекс Телеш, Матич /к/, Уилиямс, Ван де Беек, Туанзебе, Еланга

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Лестър Сити: Шмайхел – Кастан, Фофана, Союнджу, Олбрайтън, Ндиди, Тилеманс, Томас, Перес, Ихеаначо, Варди

Мениджър: Брендън Роджърс