Ливърпул не успя да надвие състава на Кристъл Палас, завършвайки при резултат1:1 в последен двубой от втория кръг на Висшата лига. Уилфред Заха изведе изненадващо "орлите" напред в 32-а минута. В 57-а минута Дарвин Нунес си изкара червен картон. В 61-а минута обаче Луис Диас избухна с изравнителен гол от нищото. До края на мача обаче мърсисайдци не намериха сили за нов гол и така трябваше да се задоволят със само точка.

24 снимки

Мърсисайдци започнаха силно и стигнаха до ранно положение. След центриране и неубедителна намеса на Гуаита, Милнър се оказа на стрелкова позиция, но стреля над вратата на Палас.

В 9-а минута канонадата продължи. Първо Харви Елиът стреля сред купа от играчи, но ударът беше отбит. След това Дарвин Нунес получи отлична топка, но пропусна от изгодна позиция.

В 22-а минута и Мохамед Салах се отчете с пропуск от изгодна позиция.

В 32-ата минута Кристъл Палас изненадващо поведе след блестяща контраатака. Езе отлично изведе Заха зад защитата, той напредна и прати топката покрай Алисон.

В 41-а минута добрите действия на Палас продължиха. Дукуре успя да изведе Заха сам срещу Алисон отново, но вратаря затвори отлично ъгъла и изби в корнер. Във финалните секунди на частта Нунес нацели греда за разочарование на феновете на домакините.

В 57-а минута Дарвин Нунес направи чутовна глупост. След спречкване с Йоаким Андерсен, нервите на уругвайския нападател не издържаха и Нунес заби главата си в ченето на защитника, а главният съдия не се поколеба да покаже директен червен картон.

Само 4 минути по-късно обаче мърсисайдци намериха светлина в тунела. Луис Диас направи впечатляващ пробив, започнал от лявото крило. Той премина през 4-ма играчи и с мощен удар от 20 метра разстреля Гуаита за 1:1.

В 78-а минута Палас се събуди и получи златен шанс. След центриране от Езе, Заха се оказа на задната греда, но ударът му срещна гредата на опразнената врата на Алисон. В 86-а минута Салах пробва удар от много сложна позиция, но топката мина встрани.

Ливърпул - Кристъл Палас 1:1

0:1 - Уилфред Заха (32)

1:1 - Луис Диас (61)

Ето и съставите на двата тима:

Ливърпул: Алисон, Алекзандър-Арнолд, Филипс, Ван Дайк, Робъртсон, Елиът, Фабиньо, Милнър, Салах, Нунес, Диас;

Кристъл Палас: Гуаита, Мичел, Гуехи, Андерсен, Уорд, Клайн, Заха, Шлуп, Дукуре, Езе, Аю;