Манчестър Сити и Тотнъм направиха изключителен спектакъл на „Етихад” в дербито от 2-ия кръг на Висшата лига, което не излъчи победител. Двубоят завърши при равенство 2:2, а краят му бе повече от драматичен. В продължението на срещата домакините реализираха гол, който обаче бе отменен след преглеждане на ситуацията от системата за видео арбитраж, която активна във Висшата лига от този сезон.

Жезус реализира, но преди това реферите видяха игра с ръка на защитника Лапорт, която в крайна сметка се оказа решаваща за анулирането на гола, който сериозно накланяше везните в полза на Сити за краен успех в мача.

През първото полувреме домакините показаха невероятен футбол, който им осигури преднина от 2:1 на почивката. Рахийм Стърлинг и Серхио Агуеро бяха точни за своите, докато голът за гостите бе дело на Ерик Ламела. През второто полувреме Лукас Моура се разписа за 2:2 само 15 секунди, след като се появи на терена като смяна.

Още в 7-ата минута Сити имаше възможност да поведе, но ударът на Стърлинг не се получи. След бърза атака по дясното крило, Кайл Уокър бе изведен на фланга, откъдето последва моментален пас към Стърлинг, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 11-ата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа, но те не бяха уважение от главния рефер Майкъл Оливър, въпреки че той можеше да се опре до системата за видео арбитраж, която е актуална от този сезона в Англия.

Родри бе съборен в наказателното поле, след като Ерик Ламела използва ръцете си, за да попречи на халфа на Сити да скочи за топката. Ситуацията дори не бе разгледана с ВАР и играта продължи.

Натискът на „гражданите” все пак даде резултат след 20 минути игра. Кевин Де Брюин получи отдясно и центрира страхотно към Стърлинг на далечната греда, а английският национал с глава, успя да я насочи в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Гостите от Лондон обаче показаха страхотен характер. Само три минути, след като допуснаха попадение във вратата си, футболистите на Почетино отговориха подобаващо. Ндомбеле намери по отличен начин Ерик Ламела между трима противникови играчи, аржентинецът се огледа и прецизно насочи топката в десния ъгъл на вратата за 1:1.

В 35-ата минута „гражданите” показаха истинска класа с организираната атака за втория си гол в срещата. Кевин де Брюин затвърди отличните впечатления с изявите си от началото на срещата, асистирайки по брилянтен начин на Агуеро. Де Брюин пусна топката „по конец” към аржентинеца, който просто подложи крак, за да насочи коженото кълбо в мрежата. Това бе трета асистенция за белгиеца от началото на сезона, като за сравнение, за 19 мача през миналия сезон той имаше едва две.

Gulliver/GettyImages
40 снимки

Втората част започна с масиран натиск за домакините, които сътвориха няколко много добри възможности, но така и не ги реализираха. Бернардо Силва пропусна най-чистата възможност, стреляйки слабо в ръцете на вратаря на Тотнъм.

В 56-ата минута Маурисио Почетино направи първата си смяна в мача, като извади от игра Хари Уинкс, а на негово място се появи Лукас Моура. Именно бразилецът успя да изравни резултата за Тотнъм с първото си докосване до топката. След центриране от корнер, Моура засече с глава коженото кълбо в мрежата за 2:2.

Десет минути по-късно зрителите станаха свидетели на неприятен инцидент на резервната скамейка на „гражданите”. При смяна на Серхио Агуеро с Габриел Жезус, аржентинецът остана недоволен от решението на своя мениджър Пеп Гуардиола и двамата влязоха в остра разправия.

Това обаче далеч не бе всичко в този вълнуващ сблъсък. В продължението на срещата домакините стигнаха до корнер, след който Габриел Жезус реализира трети гол за Сити. Секунди след това обаче, реферът Майкъл Оливър взе нещата в свои ръце и отмени гола, след като получи сигнал от своя колега, преглеждащ ситуацията на видео повторение.

Преди топката да стигне Жезус, Аймерик Лапорт отклони коженото кълбо с ръка, а това не убягна на реферите, отговарящи за ВАР.

В крайна сметка това се оказа и последната интересна ситуация в мача, от чийто резултат гостите от Лондон трябва да бъдат изключително доволни.

МАН.СИТИ – ТОТНЪМ 2:2

1:0 Стърлинг 20'

1:1 Ламела 23'

2:1 Агуеро 35'

2:2 Моура 56'

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Отаменди, Лапорт, Зинченко, Родриго, Гюндоган, Де Брюин, Стърлинг, Бернардо, Агуеро

Мениджър: Пеп Гуардиола

Тотнъм: Лорис, Уокър_питърс, Алдервайрелд, Санчес, Роуз, Уинкс, Сисоко, Ндомбеле, Ериксен, Ламела, Кейн

Мениджър: Маурисио Почетино