Шампионът Манчестър Сити направи сериозна крачка към поредния си трофей под ръководството на Пеп Гуардиола. „Гражданите“ надделяха над Лестър в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на лигата и се класираха за полуфиналите на надпреварата.

Сити, който е и настоящият носител на трофея, отстрани Лестър след изпълнения на дузпи на стадион „Кинг Пауър“. В редовното време двубоят приключи при резултат 1:1. Гостите от Манчестър поведоха чрез Кевин Де Брюин, но Марк Олбрайтън изравни през втората част.

Завърналия се в титулярния състав на Сити Кевин Де Брюин откри резултата след прекрасно изпълнение в 14-ата минута, с която показа, че въпреки отсъствието си от терените в последно време, се намира в отлична форма.

Белгиецът финтира триково двама бранител на Лестър и с мощен удар между двамата, прати топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

След гола на „гражданите“ обаче, гостите видимо отстъпиха предимството на тима на Клод Пюел. „Лисиците“ владееха топката, но така и не успяваха да застрашат сериозно вратата на гостите.

През второто полувреме домакините все пак съумяха да стигнат до изравнителен гол, който доведе мача до дузпи.

Марк Олбрайтън вкара красиво попадение след страхотна асистенция на Ндиди. Изравнителния гол за домакините падна в 73-ата минута, а в оставащото време до края на срещата, двата тима не успяха да се изненадат.

При дузпите футболистите на Пеп Гуардиола показаха по-здрави нерви. Единствено Хари Магуайър от тима на Лестър не пропусна от бялата точка. Това обаче направиха Кристиан Фукс, Джеймс Мадисън и Чаглар Союнчу. За „гражданите“ точни бяха Гюндоган, Жезус и Зинченко. Рахийм Стърлинг пропусна.

В крайна сметка Манчестър Сити отстрани Лестър след 3:1 при изпълнението на дузпите и продължава да защитава трофея си в турнира.

В друг мач от тази фаза на турнира третодивизионният Бъртън надви с 1:0 втородивизионния Мидълзбро и така се класира за полуфиналите на надпреварата. Единсвтения гол в срещата бе дело на Джейк Хескет в 48-ата минута. Така за първи път в историята си "пивоварите" достигнаха полуфинал в турнира.