Кристъл Палас продължава с плахото изкачване на таблицата във Висшата лига. В откриващия мач от 18-ия кръг на Висшата лига „орлите” записаха втора поредна победа в първенството с 3:0 навън срещу Лестър и за една седмица реално отбелязаха прогрес с 6 места в класирането. Още по-впечатляващото бе, че успехът дойде срещу тим, който бе в серия от 4 поредни успеха и който вече месец не познаваше вкуса на поражението.

Откриващите минути на „Кинг Пауър Стейдиъм” зададоха неприятния за домакините тон на мача. В 7-ата минута бившият играч на Лестър Джефри Шлуп отправи тежък  шут към вратата на Каспер Шмайхел и предизвика първото му спасяване. То далеч нямаше да бъде последното до края на срещата. Само 4 минути по-късно Рубен Лофтъс-Чийк стреля силно по диагонала, а датският страж парира. Бентеке опита да направи добавка в опразнената врата и само намесата на Уес Морган предотврати попадението.

В 19-ата минута нищо вече не можеше да спаси „лисиците”. Никой не проследи набега на Бентеке в наказателното поле, а белгиецът получи повече от идеално центриране, отправено от Андрос Таунсенд. Белгиецът не отправи най-добрия възможен изстрел с глава, но вложи достатъчно сила в него и така след 17 кръга чакане откри сметката си за сезона – 1:0.

Пет минути преди почивката Палас удвои аванса си. Контраатаката започна след грешка на Рияд Марез в центъра, а Бентеке устоя на натиска на Вилфред Ндиди и продължи напред към дъгата. Там той даде хубава асистенция за Заха, който с красив финт прати притичващия Бен Чилуел в другата посока. Последва кинжален шут по диагонала, който не остави шансове на Шмайхел – 2:0.

В началото на второто полувреме Бентеке пропиля чудесна възможност да вкара за втори път в мача. Таунсенд отново го намери с перфектно центриране, а този път изстрелът с глава на Бентеке премина покрай левия стълб.

Чак в 50-ата минута Лестър стигна до първата си чиста голова възможност, когато Рияд Марез нанесе силен шут остър ъгъл и Хулиан Сперони трябваше да се намесва. Десет минути по-късно всичко за домакините реално приключи след глупава симулация на празнуващия своя 21-и рожден ден Ндиди. Нигериецът опита да подведе съдията, че е бил препънат от Скот Дан в пеналта. Реферът Аткинсън не се подведе и вдигна втори жълт картон на халфа.

В заключителните десет минути Бентеке и Таунсенд пропуснаха да направят победата на гостите още по-изразителна срещу вече откровено оклюмалия опонент. Това все пак се удаде на резервата Бакари Сако, който вкара чуден гол в 4-ата минута от добавеното време. Тогава Саха изведе Лофтъс-Чийк напълно сам отляво, а играещият под наем от Челси играч остави топката за намиращия се в дъгата Сако. Малиецът нанесе изумително прецизен шут в горния десен ъгъл, който първо срещна страничната греда преди да се оплете в мрежата на Шмайхел – 3:0.

Палас с едва 4-ия си успех за се изкачи до 14-ата позиция в таблицата със 17 точки,колкото има и 13-ият Брайтън. Клоп Пюел в същото време преглътна втората си загуба начело на Лестър, който остава 8-и с 26 точки на сметката си.