Уулвърхемптън победи Ливърпул с 3:0 в мач от 22-я кръг на Висшата лига. Головете за "вълците" бяха дело на Крейг Доусън и Рубен Невеш, а Жоел Матип си отбеляза автогол. С тази победа Уулвърхемптън е вече 15-и с актив от 20 точки, докато Ливърпул остава на 10-а позиция с едва 29 пункта на сметката си.

В 3-а минута дойде първият удар в мача, след като Матеуш Куня опита изстрел от дистанция, но Алисон внимаваше и отрази. Само две минути след това Хи-Чан Хуан получи в наказателното поле на противника, а Джо Гомес не се ориентира добре, докато нападателят отправи силен удар, който се отклони в дясната греда, но след това ришокира в Жоел Матип, който нямаше какво да направи и топката се озова във вратата на мърсидайци - 1:0 за Уулвърхемптън.

В 12-а минута Маатеуш Куня успя да си освободи пространство, при което Джо Гомес не успя да се справи добре, а топката достигна до Крейг Доусън, който все пак стреля силно от точката на дузпата, за да удвои резултата - 2:0.

В 14-а минута Дарвин Нунес бе изведен на хубава позиция и опита удар с десния крак, но Жозе Са реагира, спасявайки с една ръка. Малко след това Салах се ориентира добре в наказателното поле на Уулвс, но ударът му с левия крак прелетя над напречната греда на стража на "вълците".

52 снимки

В 26-а минута Жоел Матип допусна ужасяваща грешка, а Матеуш Нунеш успя да излезе сам срещу вратаря, но Алисон скъси бързо разстоянието реагира добре. В последвалата атака Трент Александър-Арнолд стреля отдалече, но отново не бе точен.  Хи-Чан Хуан получи контузия в 40-а минута и бе принудително заменен от Адама Траоре. До края на първата част темпото значително спадна и нямаше повече опасности пред двете врати.

Уулвърхемптън Ливърпул статистика

източник: Sofascore

В 51-а минута Наби Кейта бе на чудесна позиция и шутира от границата на наказателното поле, но беше отказат от навременна намеса. Пет минути след това Мохамед Салах бе намерен в опасна зона и опита труден удар с левия крак, но отново не сполучи. В 62-а минута Ливърпул се възползва от грешка на съперника и Коди Гакпо отклони за Мохамед Салах, който опита техничен изстрел, но той не бе успешен.

В 67-а та минута Дарвин Нунес бе изведен по превъзходен начин от Трент Александър-Арнолд, а уругваецът остана сам срещу вратаря, но силният му удар бе спасен от Жозе Са. Четири минути след това Тиаго допусна ужасяваща грешка, а Адама Траоре се отличи с чудесен пас, намерил Рубен Невеш в наказателното поле, който се възползва от ситуацията и стреля в долния десен ъгъл - 3:0.

Това трето попадение сякаш тотално пречупи Ливърпул, който през втората част бе в по-активният отбор, но отново липсваше прецизност в действията в атакуващ план. Честите грешки при разиграването на топката, неточностите и сякаш недостатъчното влагане в срещата бяха причинита за този резултат. В последната минута на редовното време Алекс-Окслейд Чембърлейн си освободи пространство на дрибъл и стреля от дистанция, но се получи рикошет и топката премина встрани от дясната греда на Жозе Са.

Стартови състави:

Уулвърхемптън: 1. Жозе Са, 3. Райън Аит Нури, 23. Макс Килман, 15. Крейг Доусън, 22. Нелсън Семедо, 22. Матеуш Нунеш, 8. Рубен Невеш, 5. Марио Лемина, 21. Пабло Сарабия, 12. Матеуш Куня, 11. Хи-Чан Хуан

Треньор: Хулен Лопетеги

Ливърпул: 1. Алисон, 26. Андрю Робъртсън, 2. Джо Гомес, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 43. Стефан Байчетич, 6. Тиаго, 8. Наби Кейта, 18. Коди Гакпо, 27. Дарвин Нунес, 11. Мохамед Салах

Треньор: Юрген Клоп