Манчестър Сити и Тотнъм изиграха невероятна и много изтощителна среща в Шампионската лига в сряда вечерта. Двата тима обаче нямат време за почивка, тъй като още днес отново излизат един срещу друг в мач от Висшата лига на Англия.

Двубоят от 35-ия кръг стартира в 14.30 часа и ще можете да го наблюдавате по DIEMA SPORT 2 и PLAY DIEMA XTRA.

Това е последната част от вълнуващата трилогия. Първите две бяха част от най-комерсиалния клубен турнир, но днес залогът не е по-малък.

Тотнъм и Ман Сити завършиха при общ резултат 4:4, но гол на „гражданите” бе отменен в добавеното време на двубоя на "Етихад Стейдиъм" след намеса на ВАР. Преди това решителното попадение на Фернандо Йоренте за 4:3, отново бе прегледано със системата за видеоповторения, като останаха основателни съмнения дали испанецът не е играл с ръка.

Но днес всичко това остава назад. Сега Премиърлийг заема централно място,  а „гражданите” посрещат у дома своя съперник. Залогът този път е титлата на Англия.

Само два пълни дни имаха Манчестър Сити и Тотнъм за възстановяване, а почивката ще бъде от съществено значение за мача. Отборът на Пеп Гуардиола трябва да си осигури победи в петте си оставащи мача, за да не допусне да бъде изпреварен от Ливърпул. „Мърсисайдци” гостуват на Кардиф в неделя, 21 април, от 18.00 часа.

Въпреки своите подвизи в Шампионската лига, отборът на Маурисио Почетино е загубил последните си четири срещи във Висшата лига като гост, три от тях с резултат 1:2. Независимо от това, „шпорите” с най-много попадения като гост, средно по 1.94 гола на всяко пътуване далеч от дома.

На пръв поглед Пеп Гуардиола няма проблеми с контузени футболисти, докато за Тотнъм липсват Хари Кейн, Сисоко, Йенсен, а под въпрос са Ерик Дайър, Ерик Ламела и Хари Уинкс.