Нюкасъл постигна класическа победа с 3:0 при домакинството на Кардиф от 23-ия кръг на Висшата лига. Успехът е изключително ценен за „свраките“, които се измъкнаха от зоната на изпадащите. Освен това постигнаха победа срещу пряк съперник в борбата за оцеляване.

Нюкасъл поведе с 1:0 в 24-та минута, когато Хейдън подаде към Фабиан Шер, който нахлу в наказателното поле и с много премерен удар вкара топакта в долния десен ъгъл на вратата на Кардиф.

Пред Айосе Перес се откри страхотна възможност в 58-та минута, когато отправи много опасен удар, но Нийл Етъридж спаси.

Нюкасъл удвои своята преднина в 63-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Кардиф, Ласелс продължи с глава към Шер, който отклони топката и я вкара за втори път във вратата на Етъридж.

Кристиан Атсу направи страхотен солов пробив в 83-та минута, след което стреля опасно, но неточно в аут.

Нюкасъл вкара трети гол в добавеното време на мача, когато Рондон навлезе в наказателното поле на Кардиф, след което пусна перфектен пас към Айосе Перес, който отблизо не пропусна да вкара.

Нюкасъл е седемнайсти в класирането с 21 точки и е точно две над Кардиф, който е осемнайсти с 19.

Борнемут спря негативната серия, в която се намираше и се наложи с 2:0 при домакинството на Уест Хем.

Калъм Уилсън откри резултата в 53-та минута.

Кинг вкара втория гол за „черешките“ в първата минута на добавеното време на срещата.

Борнемут е дванайсти с 30 точки, а Уест Хем е десети с 31 точки.

Уотфорд и Бърнли завършиха 0:0.

Саутхемптън се наложи с 2:1 при домакинството на Евертън.

„Светците“ поведоха в резултата с гол на Уард-Праус в 50-та минута.

Люка Дин си отбеляза автогол в 64-та минута и Саутхемптън удвои своята преднина.

Гилфи Сигурдсон отбеляза почетен гол за Евертън в добавеното време на срещата.