Тимът на Нюкасъл записа своята втора поредна победа, след като победи Саутхемптън у дома с 2:1 в двубой от 16-ия кръг на Премиършип. След нулево първо полувреме "светците" откриха резултата с попадение на Дани Ингс в 52-ата минута на срещата.

Дежурният голмайстор на домакините от Нюкасъл - Джонджо Шелви изравни с гол в 68-ата минута, а когато двубоят вървеше към равенството, Федерико Фернандес отбеляза победния гол за "свраките" в 87-ата минута.

След този успех Нюкасъл заема 10-ото място с 22 точки, а Саутхемптън са в зоната на изпадащите с 15 т.

В друг двубой от този кръг Норич допусна поражение с 1:2 у дома от Шефилд Юнайтед. Александър Тетей откри за домакините въпреки че имаше игра с ръка на атакуващия футболист на домакините, но след консултация с ВАР попадението беше зачетено.

В рамките на само 3 минути Шефилд обърна резултата с голове на Стивънс в 49-ата минута и Балдок в 52-ата минута.

След този успех Юнайтед заема 8-ото място с 22 точки, а Норич е в зоната на изпадащите с едва 11 точки.