Манчестър Юнайтед постигна изключително причудлива победа s 3:2 при гостуването на Брайтън в среща от 3-тия кръг на Висшата лига. Двубоят вървеше при резултат 2:1 за "червените дяволи" до самия край, когато първо Соли Марч изравни за домакините, а буквално с последния ъглов удар в мача беше отсъдена дузпа за игра с ръка на Нийл Мопе в собственото си наказателно поле, за да може Бруно Фернандеш да реализира за 3:2.

Любопитното е, че наказателният удар беше отсъден след намеса на ВАР и след последния съдийски сигнал на съдията Крис Кавана. "Чайките" може да се чувстват ощетени, след като през целия двубой доминираха и в цели 5 случая удариха гредите.

През първата част предимството на отбора на Греъм Потър беше отчетливо, като Леандро Трусар уцели в цели 2 случая страничния стълб на вратата на Давид Де Хеа, преди Бен Уайт да направи същото. Все пак в 40-та минута закономерно Брайтън поведе, след като Нийл Мопе реализира от бялата точка за 1:0.

Авансът издържа само 2 минути, преди Хари Магуайър да отбележи след страхотно центриране на Бруно Фернандеш от пряк свободен удар. Десет минути след рестарта на мача Маркъс Рашфорд беше точен след солова акция на контраатака и чудесен пас от страна отново на португалския плеймейкър.

През втората част доминацията на домакините продължи и логично в 94-та минута резултатът беше изравнен. След поредната постепенна атака Тарик Лампти намери непокрития на задната греда Сои Марч, който от няколко метра нямаше как да сбърка за 2:2.

Драмата обаче тепърва предстоеше. След изпълнение на последващия ъглов удар, в последната възможна секунда на срещата, беше отсъдена дузпа за Юнайтед. Първоначално съдията Крис Кавана свири край на мача, но ВАР се намеси, за да може съдията да си промени решението и да отсъди 11-метров наказателен удар, отбелязан от Бруно Фернандеш.

Така Юнайтед записа първите си 3 точки през кампанията, докато Брайтън отново се представи страхотно, но остана с празни ръце и е с 3 пункта от 3 мача.