Отборът на Манчестър Сити триумфира с Купата на Лигата в Англия. Сити спечели трофея след успех с 3:0 над Арсенал във финала на турнира. Това е първи трофей на сметката на мениджъра Пеп Гуардиола, откакто пое „гражданите” и общо пети за Манчестър Сити в турнира.

Арсенал пък остава с нов загубен финал в състезанието, а мениджърът Арсен Венгер все още не е вдигал трофея в турнира за Купата на Лигата в кариерата си.

Манчестър Сити доминираше по всички линии и превъзхождаше съперника си, като реализира едно попадение през първото полувреме и две през второто. Арсенал пък така и не успя да притесни сериозно опонента си.

За Сити се разписаха Серхио Агуеро, Венсан Компани и Давид Силва през 85 671 зрители на стадион „Уембли”.

Финалът за Купата на Лигата в СНИМКИ

Лерой Сане опита да застраши вратата на Арсенал още в 3-ата минута със силен удар, който обаче бе блокиран от защитник.

Пет по-късно Пиер-Емерик Обамеянг стигна до топката в атака за Арсенал, но Клаудио Браво внимаваше и спаси вратата си. В 14-ата минута Начо Монреал падна в наказателното поле на „гражданите”, но нямаше сигнал от страна на рефера.

Моментът на Манчестър Сити дойде в 18-ата минута на двубоя. Серхио Агуеро се пребори за топката в предни позиции след силен начален удар на Клаудио Браво. „Артилеристите” протестираха, че Агуеро е нарушил правилата при овладяването на топката, но Шкодран Мустафи вече бе закъснял. Кун Агуеро напредна и прехвърли Давид Оспина, реализирайки за 1:0 в полза на „гражданите”.

Анализ на гола на Агуеро във вратата на Арсенал

В 25-ата минута Давид Силва прати топката в наказателното поле на Арсенал, но защитата на „топчиите” се справи.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер бе принуден да направи смяна още в 26-ата минута след като Начо Монреал не бе в състояние да продължи игра и на негово място влезе Сеад Колашинац. До края на първото полувреме Арсенал не успя да застраши сериозно вратата на Сити, а „гражданите” можеха да увеличат преднината си.

Серхио Агуеро бе на косъм от нов гол на сметката си в 41-ата минута, отправяйки топката към далечната греда. В наказателното поле обаче се намеси Лоран Кошчелни, а при добавката и Кевин Де Брюин не успя да реализира.

Манчестър Сити

източник: Gulliver/GettyImages

Сити започна много агресивно второто полувреме на финалния сблъсък в турнира. Венсан Компани внесе напрежение пред вратата на Арсенал, но ударът му бе блокиран от защитник. В лагера на „гражданите” също имаше принудителна смяна в двубоя. В 52-ата минута Фернандиньо получи контузия и бе заменен от Бернардо Силва. Две по-късно Илкай Гюндоган прати топката в наказателното поле на Арсенал, но защитата на „артилеристите” се справи.

Вторият гол на Манчестър Сити падна в 58-ата минута на мача. Кевин Де Брюин пусна към Илкай Гюндоган след корнер. Гюндоган стреля, Венсан Компани засече топката в наказателното поле и вкара за 2:0.

Скоро след това Сити окончателно отказа Арсенал с трети гол. В 65-ата минута на мача Данило изведе Давид Силва с хубав пас и той не сгреши за 3:0 в полза на „гражданите” във финала на турнира за Купата на Лигата.

Арсенал така и не успя да реагира достатъчно адекватно и поне да намали пасива си, за да търси след това нещо повече. Гранит Джака опита изстрел в 76-ата минута, но прати топката над гредата. В добавеното време и Ектор Бейерин бе неточен и резултатът се запази 3:0 за Сити.