Отборът на Манчестър Юнайтед записа инфарктна победа като гост на Уест Хем Юнайтед с резултат 2:1 в сблъсък от петия кръг на английската Висша лига. Саид Бенрама откри в 30-ата, а Кристиано Роналдо изравни в 35-ата минута. Резервата Джеси Лингард донесе пълния обрат в 89-ата минута, а Давид де Хеа спаси дузпа дълбоко в добавеното време, за да донесе трите точки за своя тим.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Срещата на "Лондон Стейдиъм" беше изпълнена с всевъзможни емоции, особено през първата част. Домакините първи удариха, но вездесъщия Кристиано се разписа в трети пореден мач след завръщането си при "червените дяволи". През второто полувреме ситуацията се промени и темпото спадна сериозно. Драмата обаче настъпи в последните минути. Първо, игралия миналия сезон в Уест Хем Джеси Лингард отбеляза феноменално попадение, с което донесе пълния обрат, а в последните секунди от добавеното време вратарят на гостите Де еа спаси дузпа на ветерна Марк Нобъл.

С този успех Ман Юнайтед излезе на втора позиция с актив от 13 точки, колкото има и лидера Ливърпул. Уест Хем остава осми с 8 точки. През идната седмица двата тима ще се срещнат отново, но на "Олд Трафорд" за Купата на Лигата. В следващия кръг пък възпитаниците на Оле Гунар Солскяер приемат Астън Вила, докато тези на Дейвид Мойс гостуват на Лийдс Юнайтед.

Срещата започна с опит за натиск на гостите, които първи стигнаха до вратата на съперника. В петата минута Скот МакТоминей засече с глава центриране от корнер, но ударът му бе неточен.

В 17-ата минута капитанът на Ман Юнайтед Хари Магуайър допусна греша в неврологична зона, което даде шанс на Саид Бенрама да отнеме топката, след което тя попадна в Джаред Боуен, който стреля в наказателното поле, но бе блокиран от Рафаел Варан.

Домакините получиха нов чудесен шанс да открият резултата в 22-ата минута. Владимир Цофал центрира отдясно в наказателното поле, където Варан не успя да изчисти по най-добрия начин, което даде шанс да Боуен да стреля, но Давид де Хеа съумя да спаси с крак. Последва добавка на Цофал, но над напречната греда.

Две минути след това Кристиано Роналдо получи от Пол Погба вляво пред наказателното поле на „чуковете“, залъга съперник и стреля, но право в ръцете на Лукаш Фабиански.

Гостите отново погледнаха по-смело към вратата на Уест Хем и в 28-ата минута удариха греда. Топката бе центрирана от корнер в наказателното поле, където топката стигна до Бруно Фернадеш, който стреля по диагонала, но ударът му се отби от лявата греда на Фабиански, който успя съвсем леко да докосне кълбото. Секунди след това Люк Шоу стреля от дистанция, но без проблеми за полския страж на домакините.

След половин час игра Уест Хем откри резултата, но не и без лека доза късмет. Цофал отигра с пета за Боуен отдясно, а младокът предостави за Саид Бенрама. Алжирецът стреля пред наказателното поле, но се получи рикошет във Варан и топката попадна във вратата на безпомощния Де Хеа – 1:0.

Ман Юнайтед успя да изравни само пет минути по-късно. Кристиано Роналдо засече технично с десния крак на далечната греда чудесно центриране на Бруно Фернандеш, Фабиански изби удара му, но след това португалецът направи добавка за 1:1. Попадението беше прегледано със системата ВАР, но бе зачетено. Това е четвъртият гол на португалеца в три мача, откакто се завърна на „Олд Трафорд“.

До почивката и двата отбора имаха по една добра ситуация за попадение. Първо, Фабински спаси опасен удар на Роналдо, а след това Никола Влашич се оказа непокрит в наказателното поле. Изстрелът на хърватина обаче премина над вратата.

В самия край на полувремето и Погба шутира, но неточно.

Секунди след началото на втората част Кристиано Роналдо пропусна чудесна възможност да изведе гостите напред. Португалецът бе изведен с едно докосване от Бруно Фернандеш, но не успя да преодолее Фабиански, останал сам срещу него.

В следващите минути "червените дяволи" владееха инициативата, но така и не успяваха да стигнат до опасности пред вратата на Фабиански.

Към 70-ата минута започнаха и смените. Андрий Ярмоленко се появи на мястото на Никола Влашич в Уест Хем, а Джейдън Санчо и Джеси Лингард смениха Мейсън Грийнууд и Пол Погба в тима на Ман Юнайтед.

Двадедет минути преди края на двубоя домакините поискаха дузпа, след като Аарън Уан-Бисака връхлетя върху Сучек в наказателното поле. Флагът на страничния рефер обаче бе вдигнат за засада, която явно бе потвърдена и от ВАР, защото сигнал за наказателен удар не последва.

Когато вече всички очакваха срещата да завърши наравно, на сцената излезе игралия през миналия сезон за Уест Хем Джеси Лингард. Английският национал получи топката Неманя Матич отляво в наказателното поле, освободи си пространство за изстрел и с феноменален удар намери далечния горен ляв ъгъл на безпомощния Фабиански - 1:2.

В добавеното време настана пълна драма, след като Уест Хем получи дузпа заради игра с ръка на Люк Шоу. Дейвид Мойс взе доста интересно решение, като пусна Марк Нобъл специално заради наказателния удар. Давид Де Хеа обаче спаси неговия изстрел и донесе победата над гостите.

FT | УЕСТ ХЕМ ЮНАЙТЕД – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2

1:0 Саид Бенрама 30'

1:1 Кристиано Роналдо 35'

1:2 Джеси Лингард 89'

Стартови състави на двата отбора:

УЕСТ ХЕМ ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 1. Лукаш Фабиански - 5. Владимир Цуфал, 4. Курт Зума, 21. Анджело Огбона, 3. Аарън Кресуел - 28. Томаш Сучек, 41. Деклан Райс (к) - 20. Джаред Боуен, 22. Саид Бенрама, 8. Пабло Форналс - 11. Никола Влашич

Мениджър: Дейвид Мойс

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 1. Давид де Хеа - 23. Люк Шоу, 5. Хари Магуайър (к), 19. Рафаел Варан, 29. Аарън Уан-Бисака - 17. Фред, 39. Скот МакТоминей - 6. Пол Погба, 18. Бруно Фернандеш, 11. Мейсън Грийнууд - 7. Кристиано Роналдо

Мениджър: Оле Гунар Солскяер