Отборът на Манчестър Сити успя да изкове минимален успех с 1:0 при гостуването на Шефилд Юнайтед в първи двубой от съботната програма на 7-мия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата беше дело на Кайл Уокър, който матира направилият изключително силен мач Аарън Рамсдейл в 28-та минута.

27 снимки

Още в 8-та минута дойде първото добро положение за срещата. След продължително разиграване по левия фланг Жоал Кансело успя да центрира отлично за Феран Торес, чийто удар с глава беше спасен по отличен начин от Ааръ Рамсдейл.

Натискът на Сити обаче продлъжаваше да се усилва. В 12-та минута Кевин де Бройне не успя да уцели вратата на гостите, а в 19-та халфът Родри стреля опасно, но Рамсдейл отново беше на ниво. Нови 5 минути по-късно и вторият опит на Торес беше париран от английския страж на Шефилд.

В 28-та минута все пак натискът на гостите даде резултат. След нова продължителна атака по фланга Кевин Де Бройне намери захождането от задна позиция на Кайл Уокър, който този път не остави шансове на Рамсдейл за 1:0.

До края на частта Рамсдейл се отчете с още едно важно спасяване, преди Риан Брюстър да пропусне изгоден шанс за "остриетата да възвърнат паритета 6 минути преди почивката.

В първите 15 минути на втората част гостите отново доминираха по отношеие на играта и създадените шансове. Рамсдейл трябваше да два пъти прави решителни намеси, за да опази вратата си от изстрели на Марез, докато Рахийм Стърлинг не уцели вратата от изгодна позиция в 54-та минута.

В 70-та минута домакините получиха огромен шанс да изравнят резултата. Сандер Берге навлезе от десния фланг, преодоля Кансело и успя да върне топката на около 15-тия метър от вратата на Сити, където Джон Лундстрам обаче някак не успя да уцели целта. В 84-та Бернардо Силва, от своя страна, отново беше опроверган от поредната изящна изява на Рамсдейл на вратата на Шефилд Юнайтед.

До края на мача нови попадение не паднаха и така, с този успех, момчетата на Пеп Гуардиола се изкачиха до 7-та позиция, на две точки зад лидерите Евертън и Ливърпул. Шефилд, от своя страна, остана предпоследен с една единствена точка за сезона.

Шефилд Юнайтед - Манчестър Сити 0:1

0:1 - Кайл Уокър (28)