Отборът на Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1:0 при гостуването на Манчестър Сити във втори двубой от полуфиналната серия за Купата на Лигата на Англия. Единственото попадение в срещата беше дело на Неманя Матич в 35-та минута, но това се оказа крайно недостатъчно, за да заличи аванса от 3:1 за отбора на Пеп Гуардиола от първата среща.

24 снимки

В 7-та минута дойде и първият голям шанс в срещата. След центриране на Рахийм Стърлинг Серхио Агуеро беше изпуснат на задната греда, където аржентинецът стреля с глава от упор, но Давид де Хеа показа чудесен рефлекс, за да запази равенството.

Само минута по-късно Рияд Марез беше намерен на дясното крило, навлезе към вратата на гостите и нанесе удар, който отново принуди испанският страж на "червените дяволи" да се намеси решително.

В 17-та минута "гражданите" отново бяха близо до откиването на резултата. След двойна комбинация между Рияд Марез и Агуеро последният си създаде пространство за удар от малък ъгъл, но Де Хеа отново беше на място.

В 24-та минута със силен шут се отчете Де Брюин. След многоходова атака между Агуеро, Стърлинг и Де Брюин белгиецът пробва мерника си от малък ъгъл, но не сполучи.

В 35-та минута, въпреки добрите положения за отбора на Пеп Гуардиола, преднината дойде за техните гости. След центриране от свободен удар играчите на Сити не изчистиха достатъчно добре и след топовен изстрел от воле на Неманя Матич, момчетата на Сослкяер поведоха с 1:0.

Седем минути по-късно "гражданите" вярваха, че са изравнили, но попадението на Рахийм Стърлинг правилно бе отменено заради засада.

В 49-та минута гостите имаха шанс даже и за второ попадение. След центриране на Фред от свободен удар Хари Магуайър се извиси, но ударът му мина над вратата на Клаудио Браво.

В 58-та минута дойде и поредният огромен пропуск пред вратата на Манчестър Юнайтед. След страхотен извеждащ пас на Кевин Де Брюин към Стърлинг зад защитата на гостите англичанинът излезе сам срещу Давид де Хеа, успя да преодолее стража, както и още двама защитници, но в крайна сметка успя да пропусне очертанията на вратата.

В 72-та минута Де Хеа отново беше привикан да на помощ. След изпълнение на корнер гостите изчистиха, след което Кайл Уокър опита късмета си от над 25 метра, но испанският страж беше на ниво за кой ли път.

В 76-та минута положението за Юнайтед стана доста по-мрачно, по отношение на целта да стигнат поне до дузпи. Неманя Матич извърши необмислен фаул в средата на терена, който беше декориран с втори жълт, респективно червен картон.

В 84-та минута Серхио Агуеро успя да прати топката зад Давид де Хеа, след нова чудесна многоходова комбинация на домакините. В последствие обаче голът беше отменен, отново заради правилно вдигната засада.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 - Неманя Матич (35)

Ето и стартовите състави на двата тима:

Манчестър Сити: Браво, Уокър, Родри, Отаменди, Кансело, Де Брюин, Гюндоган, Бернардо Силва, Марез, Агуеро, Стърлинг;

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Бисака, Матич, Фред, Уилиямс, Лингард, Гринууд, Марсиал;