Отборът на Ливърпул разби Манчестър Юнайтед с 5:0 в голямото дерби на Англия. Мърсисайдци тотално надиграха своя противник с голове на Наби Кейта, Диого Жота и хеттрик на Мохамед Салах. В 60-ата минута Пол Погба остави Юнайтед с човек по-малко и усложни ситуацията за "червените дяволи".

Гостите стартираха ударно и откриха резултата още в петата минута. Наби Кейта достигна до перфектен пас и изстреля топката право във вратата на Де Хеа.

След едва 14 минути игра авансът на мърсисайдци вече бе двоен. Този път Диого Жота засече страхотен пас в наказателното поле и остави безпомощен стража на "червените дяволи".

В 25-ата минута Джеймс Милнър даде знак, че няма да успее да продължи срещата и бе заменен от Къртис Джоунс. Шест минути по-късно Хендерсън опита да застраши вратата на противника, но ударът му бе блокиран от защитник и топката излезе в корнер.

В 38-ата минута Мохамед Салах овладя страхотен пас в наказателното поле и с прецизен удар в десния ъгъл на вратата оформи класическия резултат. В добавеното време на първата част отново египтянинът покачи до 4:0 за Ливърпул след нов страхотен изстрел.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Точно 5 минути бяха необходими и след старта на втората част, за да може Ливърпул да отбележи нов гол. На точна позиция отново се оказа Мохамед Салах, който оформи своя хеттрик и покачи до 5:0 за своя тим.

След точно час игра положението за Юнайтед стана катастрофално, след като Пол Погба извърши нарушение и получи директен червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко. До края на мача темпото на игра спадна и въпреки че Единсон Кавани стреля към вратата на Алисон, успя да намери единствено напречната греда.

Така Ливърпул застана убедително на втората позиция във временното класиране, с точка по-малко от лидера Челси, докато Юнайтед записа втора поредна загуба и уволнението на Солскяер изглежда все по-близо.

Ман Юнайтед - Ливърпул  КР 0:5
0:1 Наби Кейта 5'
0:2 Диого Жота 14'
0:3 Мохамед Салах 38'
0:4 Мохамед Салах 45+5'
0:5 Мохамед Салах 50'