Отборътна Ливърпул обърна Астън Вила с 2:1 в мач от 31-и кръг на английската Висша лига. Гостите поведоха в резултата с гол на Оли Уоткинс в края на първата част. През втората обаче "червените" се вдигнаха и съумяха да изравнят чрез Мохамед Салах, а в добавеното време Трент Александър-Арнолд донесе първа шампионатна домакинска победа за Ливърпул от декември насам.

Момчетата на Юрген Клоп със сигурност не изиграха най-добрия си мач за сезона, но въпреки множеството грешки в защита и проблемното изнасяне на топката, "червените" успяха да обърнат виланите и да вземат пълния актив от точки. Добрата новина за състава е, че най-накрая спря черната серия от шест поредни домакински загуби и отпуши головете от игра.

"Червените" стартираха уверено и решени да си върнат на Астън Вила за онова разгромно 7:2 за "виланите", на което станахме свидетели през октомври.

В 14-ата минута Мохамед Салах овладя подавне и се измъкна от Тайрън Мингс, но шутът му от средно разстояние се отклони на сантиметри от лявата греда. Секунди по-късно Роберто Фирмино също опита късмета си, но ударът му бе неточен.

Gulliver/GettyImages
41 снимки

Към 26-ата минута играта бе прекъсната заради проблем с Дъглас Луис, който сякаш получи сътресение и накара щаба на Астън Вила да подготви Джейкъб Рамзи за влизане в игра, което щеше да бъде записано като допълнителна смяна заради евентуален проблем с главата. В крайна сметка, Луис се върна на терена и смяна не се наложи. Спирането на играта обаче наруши ритъма на Вила и Ливърпул хвана юздите на мача.

След около половин час игра Трент Александър-Арнолд изпълни прецизен пряк свободен удар, но шутът му бе отразен от Мартинес.

В края на първата част доминацията на Ливърпул се стопи, след като Оли Уоткинс овладя подаване на МакГин и с левия си крак изненада Алисон за 1:0.

​В добавеното време на първата част "мърсисайдци" отвърнаха на удара, след като Роберто Фирмино изпрати топката в мрежата на Астън Вила, но след дълги чертежи и прегледи с ВАР голът бе отменен заради засада.

Десетина минути след подновяването на играта домакините върнаха паритета, като най-накрая отбелязаха гол от игра на "Анфийлд" за 2021 година. Робъртсън напредна и стреля, а Емилиано Мартинес се отчете с блестяща проява. При добавката обаче Салах бе безкомпромисен с глава и изравни за 1:1.

Вила не се притесни от инкасираното попадение и достигна до възможност за нов гол. Оли Уоткинс се пребори за топката и подаде към Трезеге, чийто удар разтресе гредата на вратата. Дълбоко в добавеното време Трент Александър-Арнолд се оказа на непривична позиция и с мощен удар донесе победада на своя тим.

С трите точки Ливърпул събра 52 точки и се върна в четворката, въпреки че останалите противници все още не са изиграли своите мачове от кръга. Астън Вила, от своя страна, остава десети с 44 пункта в своя актив.

Ливърпул - Астън Вила   КР 2:1
0:1 Оли Уоткинс 43'
1:1 Мохамед Салах 56'
2:1 Трент Александър-Арнолд 90+1'