Германецът Томас Тухел дебютира начело на Челси с нулево равенство (0:0), след като в мач от 20-ия кръг „сините” не успяха да победят Уулвърхемптън на своя „Стамфорд Бридж”. Безспорен факт е, че лондончани бяха далеч по-атакуващият отбор в хода на срещата, ала перфектната игра в отбрана на „вълците” парира десетките опити за нападение от страна на тима на Челси.

Равенството остави лондончани на осмото място с 30 точки – на 11 зад върха от лидера Манчестър Сити. Уулвърхемптън пък остана 13-и с 23 точки.

• Oще по темата:

Фенове на Челси с атака по Абрамович преди дебюта на Тухел

60 снимки

В дебютния си мач в английския футбол Тухел залoжи на схема 4-2-3-1. Върхът на атаката е окупиран от Оливие Жиру, а карето в отбрана пред Едуар Менди бе изградено от Аспиликуета, Рюдигер, Тиаго Силва и Бен Чилуел. Ковачич и Жоржиньо бяха опорни халфове, а за головете на френския стрелец трябваше да помагат Зиеш, Хавертц и Хъдсън-Одой.

Ешпирито Санто не изневери на стила си и подрежда "вълците" в 3-4-3. Атаката бе водена от Нето, Поднес и Адама Траоре.

Лондончани стартираха по-агресивно срещата и това доведе до опасност пред вратата на Патрисио след пет минути игра. Тогава Хаким Зиеш напредна отдясно и подмина Аит-Нури, след което центрира за Жиру, но французинът се размина да засече кълбото във вратата на Уулвс. Миг по-късно Чилуел отляво потърси Жиру, ала топката бе висока за нападателя.

Териториалният превес на "сините" срещу госта продължи, а първият точен удар на "Стамфорд Бридж" дойде в 20-ата минута, когато Хаким Зиеш стреля от дистанция, ала Патирсио спокойно улови. Рубен Невеш обстрелва вратата на Челси от свободен удар след фаул, но доста неточно след 20 минути. В 38-ата пък домакините изпълниха свободен удар край корнера. Там Зиеш центрира на далечната греда, където намери Рюдигер, но ударът му с глава бе спасен от Патрисио.

Минута по-късно гостите развиха отлично своя атака, като Педро Нето и Даниел Поденс комбинираха вляво на полето на Челси. Вторият центрира на дузпата, където намери абсолютно непокрития Леандер Дендонкер, чийто удар с глава профуча над напречната греда на Менди.

Първият голям шанс през втората част дойде в 59-ата минута. Тогава Зиеш достави поредното центриране към Оливие Жиру, но със сетни сили Уили Боли изчисти с глава в корнер, а за намесата му спомогна и капитанът Коуди, който блокира движението на Жиру. При последвалия корнер не последва нищо сериозно.

След малко повече от час игра Матео Ковачич изведе добра Кай Хавертц, който комбинира с Матео Ковачич, ала бомбеният удар по диагонала на хърватския национал прелетя встрани от вратата, пазена от португалеца Патрисио. Миг по-късно Хъдсън-Одой комбинира вдясно със Зиеш. Той пусна по земя в наказателното поле за Жиру, който се откъсна от опеката на Коуди, но ударът му от вратарското поле бе слабичък и стражът на Уулвс се намеси спокойно.

В 71-ата минута "сините" от Лондон оцеляха. Гостите реализираха контранападение чрез Педро Нето и Даниел Поденс, а след няколко рикошета Нето опита техничен прехвърлящ удар над Менди, но топката някак не се озова във вратата на френския страж. Домакините продължавхаа да опитват да стигнат до попадение в хода на срещата, ала опитите на "сините" не предполагаха за такова. Времето изтичаше, а с това и играчите на Тухел се изнервяха максимално, макар желанието им да бе огромно да сразят отбраната на Уулвс. Четири преди края Хъдсън-Одой стреля от изгодна позиция, след като се премести отляво по атаката на Челси. Той влезе по диагонала по границата на наказателното поле и стреля, топката се отби в крака на Коуди, но Патрисио внимаваше и отби встрани.

В 88-ата минута резервата Мейсън Маунт проби отляво в полето на Уулвс и центрира остро успоредно по голлинията на Патрисио, но витална намеса на Боли спаси сигурен гол за "сините", след като топката отиваше в Тами Ейбрахам. В добавеното време на срещата Кай Хавертц се извиси след центриране от ъглов удар и отправи опасен удар с глава, но резервата за Уулвс Уилиан Жозе отби топката над вратата и спаси точката за "вълците".

FT/ ЧЕЛСИ 0:0 УУЛВЪРХЕМПТЪН

Стадион: "Стамфорд Бридж" (Лондон)

Реф: Андрю Мадли

Челси (4-2-3-1): Менди – Аспиликуета /к/, Рюдигер, Тиаго Силва, Чилуел (76’ – Пулишич) – Ковачич, Жоржиньо – Зиеш (83’ – Маунт), Хавертц, Хъдсън-Одой, Жиру  (77’ – Ейбрахам)

Мениджър: Томас Тухел

Уулвърхемптън (3-4-3): Патрисио – Килман, Коуди /к/, Боли – Аит-Нури (46’- Хувър), Невеш, Дендонкер, Семедо – Нето, Поденс (72’ – Уилиан Жозе) , Адама Траоре (90’ – Моутиньо)

Мениджър: Нуно Ешпирито Санто