Отборът на Брентфорд се подигра по циничен начин с гостуващия Манчестър Юнайтед и го разпокити с 4:0 в мач от втория кръг в английския футболен елит. „Пчеличките“ отбелязаха и четирите попадения през първото полувреме на „Брентфорд Къмюнити Стейдиъм“, като тимът на „червените дяволи“ нямаше никакъв аргумент срещу съботния си опонент.

Головото шоу стартира с комична грешка на Давид Де Хеа в 10-ата минута, който пропусна топката да мине между ръцете му след удар на Джош Дасилва. Осем след това Матиас Йенсен удвои актива на Брентфорд, а Бен Мий се разписа за 3:0 с глава в 31-ата минута. Брайън Мбемо пък вкара четвъртия гол десет преди края на първото полувреме и на практика сложи точка на спора в дуела между двата тима.

Така Манчестър Юнайтед има нулев актив в Англия след първите две срещи, като потегли през новия сезон с две загуби и са на последното 20-о място след изиграването на съботната програма. Брентфорд пък вече има четири точки и се изкачи до третото място.

Gulliver/GettyImages
65 снимки

Домакините успяха да открият резултата в 10-ата минута след комична грешка от Давид Де Хеа. Джош да Силва реши да стреля от средна дистанция, а Де Хеа не успя да улови топката, пускайки я под плонжа си, за да спомогне домакините да вземат аванс - 1:0.

Фарсът в играта на "червените дяволи" не спря дотук. Де Хеа опита да намери с пас по земя Кристиан Ериксен, който беше "бит" от Йенсен. Той открадна топката, след което я прати в долния десен ъгъл за 2:0.

Шокът при гостите беше пълен, като Брентфорд беше отборът, който доминираше изцяло игрово, докато Ман Юнайтед нямаше никакъв отговор спрямо съперника си. Така се стигна до 31-ата минута, когато бранителят Бен Мий наниза трети гол във вратата на Юнайтед, след като с лекота се пребори във въздуха с Лисандро Мартинес и отблизо с глава направи 3:0.

Четири след това Брентфорд закова четвърти гол на Ман Юнайтед. Айвън Тоуни получи изритана топка вляво и видя включващия се Брайън Мбемо, който с премерен изстрел вкара четвърто попадение в манчестърската врата - 4:0.

Ерик тен Хаг направи три промени със старта на втората част, а в 51-ата минута Диого Далот центрира към Кристиано Роналдо, който стреля от трудна позиция с глава и неточно. Темпото на игра спадна през втората част, а в 67-ата Рашфорд проби вдясно в наказателното поле на "пчеличките". Той центрира за Кристиан Ериксен, а той отправи удар с глава, но Давид Рая се намеси и спаси.

Пет преди края на два пъти Брентфорд имаше възможност да отбележи пети гол в срещата, но пропуски бяха направени от Виталий Янелт и Мбемо. В 86-ата пък удар на Кристиано Роналдо беше спасен от Рая.