С два гола на резервата Оливие Жиру и един на Еден Азар Челси направи пълен обрат от 0:2 и победи с 3:2 като гост Саутхямптън в мач от 34-ия кръг на Висшата лига на Англия. Домакините изглеждаха сигурни за трите точки само 20 минути преди края, след като попадения на Душан Тадич в 21-вата и на Ян Беднарек в 60-ата им дадоха комфортен аванс от две попадения. Минута след втория гол в срещата обаче мениджърът на гостите Антонио Конте извърши две промени в състава си, които промениха хода на мача на 180 градуса.

В игра се появиха нападателите Жиру и Педро, които замениха неубедителния Алваро Мората на върха на атаката и бранителя Давиде Дзапакоста. С доста по-офанзивната си схема Челси успя да натика домакините в собствената им половина и положенията пред вратата на Алекс Маккарти се заредиха едно след друго. В 70-ата минута Челси намали на 1:2, след като Жиру засече с глава центриране на Маркос Алонсо, а само пет минути по-късно Еден Азар изравни след подаване на Вилиан. Вторият гол обърка играчите на Марк Хюз и те допуснаха и трето попадение във вратата си в 78-мата минута.

Челси получи право да изпълни фаул в близост до наказателното поле на домакините, последва заучено изпълнение с центриране на Азар. В купа от играчи пред вратата топката достигна отново до Жиру, който с прецизен удар с левия крак реализира за крайното 3:2 в полза на Челси.

До края на срещата "светците" опитаха да изравнят, но отлична възможност да стори това пропиля Джошуа Симс в добавеното време, който пропусна, останал очи в очи с Тибо Куртоа. Загубата остави Саутхямптън в зоната на изпадащите с 28 точки, докато Челси запази минимални шансове за място в топ 4 с 60 пункта. "Сините" са пети, на седем точки зад четвъртия Тотнъм, който е и с мач по-малко.