Тимът на Уулвърхемптън, който още в събота официално си осигури завръщане в Премиършип, отпразнува прекрасната вест с победа. В първия си мач като нов член на английския елит "вълците" победиха с 2:0 тима на Бирмингам за кеф на зрителите на "Молиню". По този начин Уулвс се доближи и на само точка до това да узакони шампионската си титла в Чемпъншип.

Резултатът в мача бе открит в 21-ата минута, когато Диого Жота засече прострелен пас на Мат Дохърти и от метър пред вратата успя да реализира своя 17-и гол от началото на сезона.

Лео Бонатини имаше възможност да удвои аванса, но почивката дойде при 1:0.

В самото начало на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко. След грешка на Майкъл Морисън, Елдер Коща си поведе, а Харли Дийн го фаулира грубо преди да излезе очи в очи с Дейвид Стокдейл.

В 87-ата минута Уулвс оформи крайното 2:0 с гол на Беник Афобе. Алфред Ндийе се отчете с добра атака и подаване към Афобе, който остана сам срещу Стокдейл и технично го прехвърли.

В класирането Уулвърхемптън вече има 95 точки, на цели 12 пред втория Кардиф. Бирмингам е 21-и и продължава да се бори за оцеляване. Тимът е на 2 точки от последното място в зоната на изпадане, на което е Барнзли.

След двубоя домакините заслужено отпразнуваха и класирането за Висшата лига.