Уулвърхемптън спечели дербито между първия и втория в Чемпиъншип след драматичен успех с 1:0 над Кардиф.

Двубоят на "Кардиф Сити Стейдиъм" предложи невероятен завършек, след като в добавеното време на мача домакините пропуснаха две дузпи.
Кардиф бе в серия от 11 поредни мачове без загуба, включително и 9 победи, но "вълците" сложиха край на серията.

По този начин Уулвърхемптън увеличи на 12 своята преднина на върха в Чемпиъншип и на практика си осигуриха мястото в Премиършип през следващата кампания.

Момчетата на Нуно Еспирито Санто бяха по-добрият отбор в двубоя и положенията пред вратата на Нийл Етъридж бяха по-чести, макар и през първата част като цяло шансовете да бяха рядкост.

За сметка на това второто полувреме започна с греда на "вълците" в 49-ата минута. Лео Бонатини бе класно изведен напред, преодоля стража на съперника, след което от малък ъгъл реши изненадващо да стреля директно и нацели страничния стълб.

В големия герой за гостите се превърна най-скъпият футболист в историята на Чемпиъншип Рубен Невес. В 68-ата минута португалецът изпълни перфектен удар от фаул и изпрати топката в горния близък ъгъл за 1:0.

Двубоят отиваше към успех на "вълците", но драмата предстоеше в петминутното продължение. В третата минута от него капитанът Конър Коуди извърши глупаво избутване с две ръце спрямо Антъни Пилкингтън и Майк Дийн посочи бялата точка. Гари Мадийн застана зад топката, но слабото му изпълнение бе спасено от Джон Руди.

Кардиф обаче продължи с атаките и две минути по-късно, или иначе казано, в последните секунди на двубоя, Иван Кавалейро фаулира Арон Гунарсон на линията на наказателното поле. Този път зад топката застана Джуниър Хойлет, но той стреля в напречната греда, с което сложи край на мача.

В класирането Уулвс е уверен лидер с 92 точки. Кардиф е с 80 и води с 5 точки пред Фулъм, който е с мач по-малко.