Манчестър Юнайтед загуби първи точки от началото на сезона, след като завърши 2:2 при гостуването на Стоук Сити от четвъртия кръг на Висшата лига. Максим Чупо-Мотинг отбеляза и двете попадения за „грънчарите“, докато за „червените дяволи“ точни бяха Маркъс Рашфорд и Ромелу Лукаку.

Първата възможност в мача се откри пред Ромелу Лукаку в 24-та минута, но Джак Бътланд успя да спаси неговия удар.

Джердан Шакири отправи много хубав далечен удар в 27-та минута, но Де Хеа внимаваше и спаси.

Маркъс Рашфорд отправи опасен диагонален удар в 27-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Стоук.

Шакири стреля от дистанция в 28-та минута, но Де Хеа спаси.

Стоук Сити поведе в резултата в 43-та минута, когато Маме Бирам Диуф центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Чупо-Мотинг засече топката с глава и я изпрати във вратата на Давид де Хеа.

Манчестър Юнайтед успя да изравни резултата в първата минута на добавеното време на първата част. Неманя Матич центрира от корнер в наказателното поле на Стоук, където Пол Погба стреля с глава, след което топката рикошира в тялото на Маркъс Рашфорд и влетя във вратата на Джак Бътланд.

Ромелу Лукаку отправи много опасен удар в заключителните секунди на първото полувреме, но Бътланд спаси.

Манчестър Юнайтед направи пълен обрат в мача в 57-та минута, когато Хенрик Мхитарян пусна отличен извеждащ пас към Ромелу Лукаку, който остана сам срещу Джак Бътланд и стреля, но вратарят спаси. След това топката се върна в белгийския нападател, който при добавката не пропусна да вкара.

Стоук Сити организира много опасна атака в 63-та минута, когато Ерик Питърс центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Хесе Родригес отправи много хубав удар, но Давид де Хеа успя да се намеси и да избие в корнер.

Стоук Сити успя да изравни резултата в 63-та минута, когато Джердан Шакири центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Чупо-Мотинг засече топката с глава и я изпрати във вратата на Давид де Хеа.

Антонио Валенсия отправи опасен удар от разстояние в 67-та минута, но топката премина встрани от десния стълб  на вратата на Джак Бътланд.

Манчестър Юнайтед пропусна много добра възможност да вкара победен гол в 81-та минута, когато Антони Марсиал подаде към Ромелу Лукаку в наказателното поле на Стоук, където белгиецът засече топката от въздуха, но я изпрати над напречната греда в аут.

В края на мача Курт Зума бе на път да си отбележи нелеп автогол след центриране от корнер в наказателното поле на Стоук Сити, но Джак Бътланд успя да се намеси решаващо и да спаси.

След това равенство Манчестър Юнайтед остава на първо място в класирането с 10 точки, колкото има и Манчестър Сити, но „червените дяволи“ са с по-добра голова разлика. Стоук има пет точки и се намира на десета позиция.