Историческият мач № 10 000 във Висшата лига между Брайтън и Уест Хем сложи край на страданията на новака от началото на календарната година. Двубоят от 26-ия кръг донесе първа победа на „чайките” за 2018-а година (от 23 декември насам), след като те надиграха лондонския си съперник с 3:1.

На „Амекс Стейдиъм” първият гол падна още в 8-ата минута. Паскал Грос спечели спорна топка в половината на Уест Хем и с диагонален пас по тревата изведе Глен Мъри съвсем сам срещу вратаря. Снажният нападател показа хладнокръвие и отбеляза с не много силен, но добре премерен шут – 1:0.

Уест Хем успя да се върне в резултата след половин час игра. Новото попълнение Жоао Марио даде чудесен пас за Хавиер Ернандес, който напредна в наказателното поле и преодоляа вратаря Матю Райън с изстрел в горния ляв ъгъл – 1:1.

След почивката невероятен голна Хосе Искиердо отново даде аванс на Брайтън. Паскал Грос изпълни корнер, а защитниците на „чуковете” изчистиха топката не толкова добре. Искиердо я пое при ъгъла на наказателното поле и от въздуха стреля страховито с парабола право под лявата сглобка – 2:1.

Точка на спора постави самият Паскал Грос, който в 75-ата минута овладя добро подаване от Дейви Прьопер пред дъгата. Германецът с хубав финт се освободи от пазача си, а после с десния крак шутира изключително прецизно до десния стълб – 3:1.

Победата изравни по точки в класирането днешните опоненти. Брайтън е 13-и с 27 пункта, докато със същия актив Уест Хем заема 12-ото място.