Отборът на Уест Хем записа първа победа от началото на сезона, побеждавайки новака Хъдърсфийлд с 2:0 на „Лондон стейдиъм“. Така „чуковете“ прекъснаха фантастичната серия на новака в елита, който след четири кръга до този момент нямаше загуба в шампионата. Мениджърът на домакините Славен Билич пък ще може спокойно да отпразнува 49-ия си рожден ден след първите три точки през кампанията. Бъдещето на хърватския специалист бе поставено на карта, но в крайна сметка след този успех, Билич ще запази поста си.

Отборът на домакините бе този, който диктуваше събитията на терена през целия мач. През първото полувреме Уест Хем създаде няколко добри ситуации пред противниковата врата, но завършващите удари на нападателите не попаднаха в целта.

Футболистите от Хъдърсфийлд пък предимно се защитаваха и рядко поглеждаха към вратата на Джо Харт. При едно от положенията за „чуковете“, Хавиер Ернандес нямаше късмет и стреля в напречната греда.

През второто полувреме домакините все пак успяха да вземат своето след голове на Обианг в 72-ата минута и Андре Аю пет минути по-късно. Испанецът откри за Уест Хем след щастлив рикошет, който изигра лоша шега на вратаря на гостите. Ударът на Обианг не попадаше в целта, но след като се отклони в тялото на Матиас Йоргенсен, спря в мрежата.

Аю реши всичко в мача в 77-ата минута, след като се оказа най-съобразителен в меле в малкия пеналт при едно центриране от корнер.

Така след тази победа Уест Хем взе глътка въздух, но въпреки това остава в зоната на изпадащите. „Чуковете“ са на 18-та позиция, докато Хъдърсфийлд остава в горната половина на таблицата – 6-то място и актив от 7 точки.