Арсенал се реваншира по най-добрия начин пред своите фенове и се върна на победния път у дома срещу Борнемут. В двубой от 4-ия кръг на Висшата лига „артилеристите” съсипаха тима на Еди Хау с 3:0, като героят на мача без съмнение беше Дани Уелбек. Бившият играч на Манчестър Юнайтед вкара две от попаденията и асистира за другото, което бе дело на новото попълнение Александър Лаказет.

След фиаското срещу Ливърпул преди прекъсването за националните отбори, мениджърът на Арсенал Арсен Венгер демонстрира упоритост и пак заложи на схема с трима защитници. Този път неговите момчета не го подведоха и откриха резултата след само 6 минути игра. Тогава Сеад Колашинац се спусна отляво и получи топката на скорост, след което центрира меко към близката греда. Там Уелбек спечели дуела с бранител на Борнемут и намери начин да отклони топката в мрежата от близко разстояние – 1:0.

В 18-ата минута Гранит Джака можеше да удвои след чудесен изстрел от дистанция. Швейцарският национал показа силата на своя шут, като стреля от границата на наказателното поле, а топката премина на сантиметри над целта.

В 27-ата нищо не можеше да спаси  Борнемут. Йозил даде дълъг пас по тревата напред, а Лаказет се пребори със защитник, за да отклони към Уелбек. Англичанинът веднага му върна топката, след което Лаказет стреля много прецизно от дъгата. Вратарят Асмир Бегович нямаше какво да стори, тъй като топката влетя високо до лявата греда – 2:0.

Малко преди почивката Лаказет можеше да се разпише още веднъж, но Бегович отрази неговия опит за добавка.

Втората част загатна за проблемите на Арсенал в отбрана, тъй като опитният Джърмейн Дефоу се измъкна от бранителите и стреля с глава, като нацели левия стълб. Лошото за гостите бе, че нямаше как да наберат инерция, защото секунди по-късно „артилеристите” увеличиха преднината си. Лаказет отмъкна топката в половината на Борнемут, даде я на Аарън Рамзи, а той изведе по чудесен начин Уелбек отляво в пеналта. Англичанинът изненада Бегович с шут от трудна позиция, който влетя ниско до далечната греда – 3:0.

До края на мача Рамзи и резервата Оливие Жиру изпуснаха положения за Арсенал, а в 89-ата Джошуа Кинг изпусна да отбележи поне почетен гол за гостите.

С тази победа Арсенал събра 6 точки на сметката си и вече е 9-и в подреждането. Борнемут продължава черната си серия от загуби, като е предпоследен с 0 точки.