Уулвърхемптън и Лестър сътвориха убийствен спектакъл на "Молиню" в 23-ия кръг на Висшата лига. По-хитрият тим бе този, воден от Нуно Еспириту Санту, който взе мача с 4:3.

Хеттрик за "вълците" оформи португалецът Диого Жота (4',64', 93'), който се разписа веднъж през първата и на два пъти през втората част. Именно той сложи точка на спора след емоционално попадение в добавеното време на срещата след асистенция на Раул Хименес. Гол за домакините вкара и Райън Бенет 12 минути след началото на двубоя.

Уулвс - Лестър

източник: Gulliver/GettyImages

Лестър изоставаше на три пъти, но намираше път, преди да бъда повален окончателно в края. В началото на втората част "лисиците" изравниха от 0:2 до 2:2 чрез Демарай Грей (47') и автогол на Конър Коуди (51'). Тимът на Клод Пюел изравни и за 3:3 чрез бранителя Уес Морган (87').

За повече обаче "лисиците" нямаха сили и допуснаха ново попадение до края.

След гола на Жота мениджърът на Уулвс - Нуно Еспириту Санту, бе изгонен, поради буйно изразената си радост.

Двубоят започна силно за домакините. Още в 3-ата минута Шмайхел изби страхотен шут на Невеш към горния му ляв ъгъл. Секунди след това отбраната на Лестър не се справи добре, Моутиньо центрира отдясно, а Жота засече от въздуха за 1:0. Само 8 минути по-късно домакините удвоиха чрез Бенет. Той засече с глава подаване на Моутиньо от корнер.

Лестър обаче започна пламенно втората част. Първо, в 47-ата минута Варди се пребори за топка в центъра, след което изведе Грей. Крилото бързо проби отдясно и стреля по диагонал за първия гол на своя тим в срещата. 4 минути по-късно Барнс рикошира в Коуди и излъга Патрисио. Попадението бе записано като автогол на бранителя - 2:2.

В 64-ата минута Жота отново изведе гостите напред, след като овладя 50-метров пас на Невеш от обратната половина на терена. Португалецът стреля под плонжа Шмайхел и отново даде аванс на своите.

Три минути преди края Лестър изравни, след като капитанът Уес Морган засече с глава подаване от свободен удар на Мадисън. Момчетата на Пюел обаче не успяха да задържат точката, след като Раул Хименес получи пред наказателното поле и пусна успореден пас към Жота, който с хубав удар оформи крайното 4:3.

Уулвърхемптън - Лестър 4:3

1:0 Диого Жота 4'

2:0 Райън Бенет 12'

2:1  Демарай Грей 47'

2:2  Конър Коуди (автогол) 51'

3:2 Диого Жота 64'

3:3 Уес Морган 87'

4:3 Диого Жота 93'

Състави на двата отбора:

Уулвърхемптън: Руи Патрисио, Райън Бенет, Конър Коуди, Ромейн Сейс, Джони Кастро, Леандър Дендокнер, Рубен Невеш, Рубен Винагре (Мат Дохърти 73'), Жоао Моутиньо (Морган Гинс-Уайт 81'), Раул Хименес, Диого Жота

Треньор: Нуно Еспириту Санту

Лестър: Каспер Шмайхел, Дани Симпсън (Келечи Ихеаначо 83'), Уес Моргън, Хари Магуайър (Джони Евенъс 48'), Бен Чулуел, Нампалис Менди, Уилфред Ндиди, Харви Барнс (Джеймс Мадисън 74'), Рикардо Перейра, Демарай Грей