Тотнъм се справи с лекота със съперника си в 23-ия кръг на Премиършип. "Шпорите" надделяха над Евертън с 4:0 с попадения на Сон, Кейн на два пъти и Ериксен. За гостите дебют направи нападателя Дженк Тосун.

В началните минути на срещата Тотнъм създаде няколко опасности пред Пикфорд, но до гол не се стигна. Евертън отвърна с няколко атаки създадени от Уейн Рууни и направилият официален дебют турски нападател Дженк Тосун.

В 22-ата минута Рууни вкара топката във вратата на Тотнъм, но попадението не беше признато заради засада. В следващата минута удар на Кейн беше спасен от Пикфорд.

Тотнъм откри резултата в 26-ата минута на срещата когато Орие получи добър пас по дясното крило и намери добре Сон, който само продължи топката, за да влезе тя във вратата на Пикфорд.

През втората част още в началните минути Тотнъм удвои преднината си след попадение на Хари Кейн, който получи пас отляво на Сон и прониза вратата на Евертън, но при това попадение останаха леки съмнения за засада на нападателя.

В 58-ата минута на срещата и гредата помогна на "карамелите" да не допуснат трети гол, след като удар на Сон, който елиминира двама футболисти на съперника, беше спрян от гредата.

Кейн реализира 98-ия си гол за Тотнъм във Висшата лига в 59-ата минута на срещата, с което стана №1 при голмайсторите на "шпорите" в историята.

До края на мача имаше време и Кристиан Ериксен да се разпиша в 81-ата минута, за да направи резултата 4:0. Сон намери добре Деле Али, той от своя страна намери Ериксен, който с пронизващ удар матира Пикфорд, който нямаше какво да направи и остана безпомощен.

След този успех Тотнъм заема 5-ото място с актив от 44 точки, колкото имат и Ливърпул, но "червените" са с мач по-малко. Евертън е на 9-ото място с 27 точки.