Тотнъм спечели с 2:1 у дома срещу Саутхемптън в среща от 29-ия кръг на английското първенство.

Домакините взеха аванс още в 14-ата минута, когато Кристиан Ериксен се разписа с шут с левия крак извън наказателното поле след подаване на Муса Дембеле.

В 32-ата минута лондончани получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Стивън Дейвис срещу Деле Али. Английският национал Али беше точен с удара си от бялата точка и реализира второто попадение в полза на "шпорите".

Седем минути след почивката "светците" достигнаха до почетното си попадение. Джеймс Уорд-Праус се разписа във вратата на Тотнъм с удар от наказателното поле след асистенция на Райън Бъртран.

След тази победа столичани имат актив от 59 точки, на 10 след лидера във Висшата лига Челси. Саутхемптън остава в средата на класирането с 33 точки.