Тотнъм се прости със стадиона, на който записа редица велики моменти в историята си. "Шпорите" надделяха с 2:1 над Манчестър Юнайтед в последния двубой на "Уайт Харт Лейн".

Винсънт Уаняма и Хари Кейн реализираха попаденията за победителите, но в края Уейн Рууни върна интригата с гола си за "червените дяволи", който се оказа и последен на съоръжението в Северен Лондон.

Този мач започна великолепно за домакините, които поведоха още в 6-та минута при първата си опасност. Тогава Бен Дейвис центрира перфектно от левия фланг и качи топката на главата на Уаняма, който разстреля Давид де Хеа за 1:0.

Последваха интересни моменти и пред двете врати. Първо Антони Марсиал можеше да изравни в 18-та минута, но ударът му мина доста встрани от вратата. В следващата атака "шпорите" можеха да удвоят, но ударът на Хьон Мин Сон беше отразен перфектно от Де Хеа.

В тези минути домакините натискаха здраво и можеха да стигнат и до още попадения, но направиха много пропуски. В 22-та минута Хари Кейн стреля с глава над вратата, а малко след това и Кристиан Ериксен се озова на страхотна позиция за стрелба, но Де Хеа пак изби по великолепен начин.

До почивката всички останали интересни ситуации бяха пред вратата на испанеца. Но той отново показа класата си и не позволи да се стигне до ново попадение в мрежата му след страхотни намеси при ударите на Деле Али и Хари Кейн.

Така почивката дойде с гол аванс за Тотнъм, но бързо след подновяването на играта той беше удвоен. В 49-та минута Кристиан Ериксен центрира перфектно от пряк свободен удар и от близка дистанция Хари Кейн неспасяемо засече топката в мрежата на Де Хеа за 2:0.

Малко след това топреализаторът на лондончани имаше нов шанс да се разпише и рано да приключи интригата, но топката излезе в аут. Едва в 59-та минута дойде и по-хубав шанс за "червените дяволи". Тогава ударът му обаче мина на сантиметри встрани от лявата греда.

В тези минути гостите вдигнаха оборотите и затрудняваха защитата на противника. Марсиал направи пореден пропуск, но се реабилитира в 71-та минута, когато изработи попадението на Уейн Рууни.

Тогава французинът направи страхотен пробив и сервира топката успоредно на голлинията, където Рууни прояви хищническия си инстинкт и прониза мрежата, за да намали на 1:2.

До края имаше по едно интересно положение и за двата отбора. В 84-та минута Деле Али получи страхотен пас в наказателното поле и стреля, но от голлинията защитник изби и предотврати попадението.

В самия край Маркъс Рашфорд можеше да изравни след самостоятелен пробив, при който се озова сам срещу Юго Лорис, но опитът му за прехвърлящ удар мина на сантиметри в аут и резултатът се запази.

Така Тотнъм изпрати великия стадион подобаващо - с победа, на която присъства и бившата българска звезда на отбора Димитър Бербатов. Тя обаче по никакъв начин няма да повлияе на класирането на "шпорите", които остават втори с 80 точки. Юнайтед остава шести и вероятно ще завърши на тази позиция със своите 65 точки.