Отборът на Тотнъм не срещна никакви трудности в очаквания с огромен интерес сблъсък от турнира за Купата на Англия срещу Милуол, „Шпорите“ се наложиха с категоричното 6:0 и така се класираха за полуфиналите на най-стария клубен турнир в света.

Очакванията за люто лондонски дерби не се оправдаха, като домакините бяха тимът, който диктуваше събитията на терена през целия мач.

Победата на Тотнъм обаче бе помрачена от контузията, която получи звездата на тима Хари Кейн.

Английският национал бе принудително заменен още в 10-ата минута на срещата, като първоначалните прогнози са за травма в глезена.

Освен с хеттрик Хьон-Мин Сон за Тотнъм, двубоят ще се запомни и с първия гол на нападателя Винсент Янсен от игра. Холандецът се разписа само няколко минути, след като се появи в игра, за да направи резултата 5:0.

Головата фиеста откри Кристиан Ериксон в 31-ата минута, а малко преди края на първата част Сон вкара първия си гол в срещата.

През второто полувреме домакините бяха още по-категорични, реализирайки нови четири безответни попадения. Хьон-Мин Сон вкара втория си гол в срещата в 54-ата минута, с който направи резултата класически и окончателно пречупи надеждите на Милуол.

Деле Али добави четвърти гол за „шпорите“, вкарвайки от близко разстояние след пас на Ериксен. Малко по-късно резервата Янсен вкара първия си гол за лондончани от игра, за да доведе нещата до 5:0. Крайният резултат бе оформен от Сон, който направи своя хеттрик в последната минута на двубоя.