Тотнъм стартира ударно сезона в Премиършип, след като победи с 2:0 като гост Нюкасъл. Головете за успеха реализираха Деле Али и Бен Дейвис, а домакините играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Шелви.

Двата тима започнаха атакуващо срещата, но в крайна сметка чистите голови положения не бяха много и пред двете врати. В 26-ата минута Кристиан Ериксен стреля опасно, но кълбото не намери целта.

Домакините опитаха да сътворят опасности пред вратата на Тотнъм, но така и не затрудниха Уго Лорис.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулев резултат, след като пропуски на Деле Али и Ериксен в края на полувремето не позволиха на "шпорите" да открият резултата.

В 48-ата минута безумно настъпване от страна на Джонджо Шелви на Деле Али накара съдията Маринър да изгони футболиста на Нюкасъл.

Червеният картон за безумието на Шелви

Три минути след това Хари Кейн пропусна да открие резултата, но в 61-ата Деле Али откри, след като получи отличен извеждащ пас от Кристиан Ериксен и се разписа.

В 70-ата минута Бен Дейвис беше на точното място и от няколко метра опъна мрежата.

Хари Кейн не успя да направи резултата класически в добавеното време като нацели гредата, малко по-късно топката се озова в мрежата на Нюкасъл, но страничният рефер вдигна флага за засада.

Така Тотнъм стартира шампионата с 3 точки, а Нюкасъл ще трябва да чака поне до втория кръг, за да може евентуално да вземе първата си точка.