Челси спечели дербито от втория кръг на Висшата лига срещу Тотнъм. „Сините“ се наложиха с 2:1 при визитата на „Уембли“. По този начин Антонио Конте успя да вдигне отбора след поражението в първия кръг от Бърнли (2:3) на „Стамфорд Бридж“. Герой за Челси в лондонското дерби се превърна Маркос Алонсо, който отбеляза и двете поапдения във вратата на Уго Лорис. Между тях Миши Батшуай си отбеляза автогол, който върна „шпорите“ в играта.

Новото попълнение на Челси Тиемуе Бакайоко направи официален дебют за „сините“, след като започна в титулярния състав на Конте.

Челси започна силно мача и в 5-та минута Сесар Аспиликуета центрира в наказателното поле на Тотнъм, където Алваро Мората бе оставен непокрит и стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Уго Лорис.

Хари Кейн направи отличен пробив в 10-та минута, който завърши с удар, а Тибо Куртоа не се намеси убеително, но все пак успя да спаси.

Муса Дембеле отправи далечен удар в 19-та минута, но над напречната греда в аут.

Победата на Челси в дербито срещу Тотнъм в снимки

Челси поведе в резултата в 24-та минута, когато Маркос Алонсо стреля от фаул и изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Уго Лорис.

Тотнъм се опита изравни резултата веднага и в 30-та минута Хари Кейн отправи диагонален удар, но в аут.

Кристиан Ериксен центрира остро от фаул в 39-та минута в наказателното поле на Челси, но нито един играч не засече топката и тя излезе в аут.

Тотнъм пропусна отлична възможност да изравни резултата в 42-та минута, когато Деле Али подаде към Хари Кейн, който отправи диагонален удар, но топката се спря в левия стълб на вратата на Челси. Малко по-късно последва нов удар на Виктор Уаняма, но Тибо Куртоа бе на мястото си и спаси.

Бен Дейвис отправи много мощен удар в 44-та минута, но Тибо Куртоа внимаваше и успя да го спаси.

Уилиан направи отличен пробив в 70-та минута, след което подаде към Алваро Мората, който се забави да нанесе завършващ удар и бе блокиран от Ян Вертонген, а топката излезе в корнер. Минута по-късно Виктор Моузес отправи хубав удар, но над напречната греда на вратата на Лорис.

Челси бе много близо до това да вкара втори гол в 73-та минута, когато Уилиан отправи диагонален удар от дъгата на наказателното поле на Тотнъм, а топката срещна десния стълб на вратата на Лорис.

Тотнъм успя да изравни резултата в 82-та минута след автогол на Миши Батшуай. Кристиан Ериксен центрира от фаул в наказателното поле на Челси, където Миши Батшуай засече топката с глава и я изпрати неспасяемо във вратата на Тибо Куртоа.

Челси стигна до победния гол в 88-та минута. Педро Родригес подаде към Алонсо, който с удар под плонжа на Уго Лорис изпрати топката във вратата му.

По този начин Челси записа първа победа от началото на сезона във Висшата лига, докато Тотнъм претърпя първо поражение.

Тотнъм - Челси 1:2

0:1 Маркос Алонсо 24'

1:1 Миши Батшуай 82' (автогол)

1:2 Маркос Алонсо 88'

Тотнъм: 1. Уго Лорис – 15. Ерик Дайър, 4. Тоби Алдервейрелд, 5. Ян Вертонген – 2. Киърън Трипиър, 12. Виктор Уаняма, 19. Муса Дембеле, 33. Бен Дейвис – 20. Деле Али, 23. Кристиан Ериксен – 10. Хари Кейн

Мениджър: Маурисио Почетино

Челси: 13. Тибо Куртоа – 27. Андреас Кристенсен, 30. Давид Луис, 2. Антонио Рюдигер – 28. Сесар Аспиликуета, 7. Н‘Голо Канте, 14. Тиемуе Бакайоко, 3. Маркос Алонсо – 15. Виктор Моузес, 9. Алваро Мората, 22. Уилиан

Мениджър: Антонио Конте