Отборът на Тотнъм си свърши работата в домакинството срещу Хъдъсфийлд от 29-ия кръг на Висшата лига и спечели с 2:0. Хората на Маурисио Почетино не допуснаха грешна стъпка и взеха своето от „териерите” дори без голямата звезда Хари Кейн да се разпише. За сметка на това точен на два пъти беше Хьон-Мин Сон, с което азиатецът повтори упражението от средата на седмицата и преиграването срещу Рочдейл.

Тотнъм се постара да подложи „териерите” на домакински натиск, като определено в други случаи се е справял далеч по-добре с тази задача. Все пак в 17-ата минута Хари Кейн получи възможност след грешка на защитниците, а това щеше да се превърне в тенденция до края на срещата. Щатният голаджия отправи изстрел към долния десен ъгъл, а стражът Йонас Льосл се намеси добре.

Две минути по-късно Кристиан Ериксен можеше да отбележи от пряк свободен удар. Шутът на датчанина рикошира сериозно в стената и заблуди Льосл, а на излизане от терена закачи лявата греда.

В 27-ата отново Ериксен сериозно застраши вратата на гостите с хубав рейд. Накрая датчанинът шутира мощно под гредата и Льосл отново бе призван да се намесва решително.

Целият труд на вратаря се обезсмисли секунди по-късно, когато играчите пред него действаха безобразно при тъч за Тотнъм в централната зона от терена. Деле Али овладя и вдигна поглед, за да види накъде тръгват Кейн и Сон. Пасът беше наляво за корееца, а по някаква причина Шиндлер не спря с останалите защитници и покри засадата. Сон без проблеми стигна до наказателното поле, финтира вратаря и вкара на празна врата – 1:0.

Следващите по-интересни ситуации бяха през втората част. В 51-ата минута реферът Кевин Френд имаше повече от очевидни основания да отсъди дузпа за „шпорите”, ала учудващо такава не последва. Терънс Конголо буквално падна на земята след финтовете на Сон и с ръка хвана за крака корееца, за да го повали. Това някак убегна от вниманието на съдията, макар самият той да бе на броени метри от ситуацията.

Феновете на домакините бързо забравиха за случая, защото в 54-ата техните любимци увеличиха аванса си.Това се случи в атаката, точно преди която Том Инс от Хъдъсфийлд предизвика невероятно спасяване от Уго Лорис. Вече в половината на противника, Кейн получи отдясно и моментално центрира към далечния край на наказателното поле. Сон беше напълно сам и с глава разстреля вратаря – 2:0.

До края на срещата Тотнъм държеше събитията под контрол, като не атакуваше със същия плам. Хари Кейн стигна до идеална възможност за гол в 79-ата минута след заучено изпълнение от ъглов удар. Центрирането на Ериксен отиде към точката на дузпата, където Кейн имаше пространство и стреля от воле. Неговият шут обаче премина на метър встрани от левия стълб.

Това беше последната значима ситуация, а Тотнъм натрупа 58 точки и временно излезе на точка зад втория Манчестър Юнайтед. Трети е Ливърпул с 57, който по-късно тази вечер приема Нюкасъл на "Анфийлд". Хъдърсфийлд пък видя края на серията си от 2 поредни победи и с 30 пункта заема 15-ото място.