Нова рокада в зоната на изпадащите в Премиършип. От нея излезе Суонси, а там се озова Хъл Сити след развоя в съботните двубои в елита на английския елит.

В късния двубой от първия ден на уикенда уелските "лебеди" надделяха с 1:0 над Евертън, който отдавна вече "ваканцува", ако трябва да ползваме странния език на българските политици.

Фернандо Йоренте се превърна в героя за домакините на "Либърти стейдиъм", отбелязвайки единствения гол още преди почивката. "Карамелите" се събудиха от летаргията в самия край, но не успяха да изравнят и трябваше да се примирят с поражението, но то няма да ги свали от позициите за Лига Европа следващия сезон.

Мачът започна с нещо като положение за Ромелу Лукаку, но топреализаторът на Висшата лига към момента стреля слабо с глава в 45-та секунда и вратарят на Суонси без проблеми улови. Постепенно домакините овладяха инициативата.

Гилфи Сигурдсон имаше два шанса да се разпише за "лебедите", но не беше точен. Така се стигна до 29-та минута, когато падна единственият гол в двубоя. Тогава Джордан Аю центрира от десния фланг, защитата на Евертън проспа балонната топка, а Фил Ягиелка престъпно остави Фернандо Йоренте да го надскочи на метър от вратата и да се разпише.

До почивката домакините имаха още шансове да се разпишат и да решат интригата доста по-рано в двубоя, но така и не успяха да се разпишат. "Карамелите" пък бяха доста апатични и по всичко си личеше, че вече мечтаят за скъпарските си почивки по екзотичните места след края на сезона.

Всичко в този мач можеше да свърши в 54-та минута. Тогава Джордан Аю стреля от близка дистанция и топката срещна гредата. Така се изпусна шансът резултатът да стане 2:0 и всичко да приключи.

Гостите малко вдигнаха глави след това, но Лукаку и Кевин Миралас не успяха да се разпишат. Лерой Фер в 77-та минута пък пропиля страхотна възможност за Суонси и статуквото продължи да е ненарушено.

В последните минути Евертън направи много силен натиск, но той така и не доведе до гол, а само до напрежение пред Лукаш Фабиански. В крайна сметка резултатът се запази и така "лебедите" взеха изключително важните три точки.

С тях те вече имат 35 в актива си и изплуваха над чертата на изпадащите. Там остана Хъл Сити със своите 34 точки и така битката на дъното се завърза още повече, а в нея замесен изглежда и Кристъл Палас, който има 38 точки. Евертън пък си е седми с 58 точки и няма кой да го измести от там, което му гарантира квота за Лига Европа.