Tотнъм се наложи с 2:1 над предпоследния в класирането Стоук Сити в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" вече се облизват за третата позиция в класирането, след като по-рано днес Ливърпул се издъни в мърсисайдското дерби, завършило при резултат 0:0.

"Грънчарите" от друга страна играха много нахъсано и в края на срещата на няколко пъти пропсунаха да измъкнат точката. През първата част двата тима предложиха лежерна игра и до кой знае какви голови опасности не се стигна. През второто полувреме обаче и двете страни стартираха поход в търсене на попадението.

Головете паднаха само за десетина минути, като Тотнъм откри в 52-ата с гол на Кристиан Ериксен. Само две минути обаче бяха нужни на "грънчарите" да изравнят, като Маме Диуф отбеляза за тима си.

Възпитаниците на Маурисио Почетино обаче отново поведоха в 63-ата минута отново с попадение на Ериксен, при което не стана ясно дали Хари Кейн не е отклонил с глава. Тепърва Футболната асоциация ще преразглежда ситуацията.