Арсенал продължи победната си серия в английското първенство по футбол до три мача, след като се наложи с 4:1 над Стоук Сити и запази шансове за класиране в Шампионската лига. "Артилеристите" изостават само с точка от четвъртия Ливърпул, а до края на сезона имат мачове срещу Съндърланд и Евертън у дома. Ливърпул пък ще се изправи срещу Уест Хем в Лондон и срещу Мидълзбро на "Анфийлд".

Арсенал поведе в 42-та минута, когато Ектор Бейерин проби по дясното крило и пусна топката успоредно на голлинията, а Оливие Жиру я засече във вратата на домакините. Вторият гол за лондончаните пък падна десет минути след началото на второто полувреме, когато Алексис Сначес изведе Месут Йозил сам срещу вратаря на Стоук и германският национал го преодоля с прецизен удар за 2:0. Питър Крауч намали изоставането на Стоук в 67-та минута, когато засече центриране на Марко Арнаутович, а съдиите признаха гола, въпреки че повторенията показаха ясно, че нападателят играе с ръка, а не с глава. Арсенал обаче не пострада от това, след като Алексис Санчес покачи на 3:1 в 76-та минута, а Оливие Жиру оформи крайния резултат само четири по-късно.

Стоук Сити е 13-и в класирането на Висшата лига и вече запази мястото си в елита за следващия сезон.