Феновете на Манчестър Сити бяха поздравени по най-добрия начин от любимците си в първото домакинство, след като станаха официално новите шампиони на Англия. "Гражданите" разпиляха борещия се за оцеляване Суонси с 5:0 на "Етихад".

Петима различни бяха голмайсторите в тази битка. Давид Силва откри, а Рахийм Стърлинг удвои и при този резултат дойде и почивката. След нея Кевин де Брюин, Бернардо Силва и Габриел Жезус оформиха крайния резултат.

Мачът започна във вихрено темпо от страна на шампионите. Те редуваха атака след атака и в крайна сметка откриха резултата в 12-та минута. Тогава Рахийм Стърлинг изработи ситуацията и намери Давид Силва на стрелкова позиция, като испанецът нямаше как да сбърка - 1:0.

Четири минути след това падна и второто попадение в мача, което рано-рано сложи точка на интригата. Тогава Фабиан Делф направи страхотен пробив по левия фланг и намери с успоредно центриране на голлинията непокритият Стърлинг и той на празна врата направи 2:0.

До почивката "небесносините" продължиха да атакуват с хъс, но така и не стигнаха до трети гол преди нея. Кевин де Брюин изпусна страхотен шанс, но Лукаш Фабиански изби удара му. Габриел Жезус и Бернардо Силва също не намериха целта и почивката дойде при два чисти гола аванс на домакините.

Но след подновяването на играта зрелището за домакинските фенове продължи. Още в 54-та минута Кевин де Брюин оформи класиката. Тогава "лебедите" не изнесоха добре една топка, Фабиан Делф я отне и намери белгиеца, който без забавяне стреля от 30 метра и опъна мрежата за трети път.

Домакините продължиха да се забавляват, но за малко да инкасират гол в 57-та минута. Тогава Алфи Моусън беше изпуснат в наказателното поле и успя да стреля с глава, но топката прелетя с малко над вратата.

Четвъртият удар по Суонси дойде в 64-та минута. Тогава Рахийм Стърлинг беше повален в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. От нея Габриел Жезус нацели страничната греда, но топката се върна за непокрития Бернардо Силва и той не сбърка за 4:0.

"Гражданите" продължиха да налитат като оси и да търсят попаденията, въпреки че съперникът им беше в нокаут. В 72-та минута Аймерик Лапорт нацели страничната греда след пряк свободен удар, а малко след това Данило и Габриел Жезус направиха невероятни пропуски.

Но пето попадение в мрежата на уелсците нямаше как да не падне при това развитие. И то дойде в 88-та минута, когато Яя Туре асистира великолепно за Габриел Жезус и бразилецът най-после успя да се разпише и да сложи точка на спора.

След тази развръзка Сити събра вече 90 точки и продължава да преследва трицифрен актив за края на сезона. Суонси пък е точно над чертата на изпадащите с 33 точки, на четири над Саутхемптън и Стоук Сити.