Празникът за 49-ия рожден ден на Хосеп Гуардиола бе помрачен, след като неговият Манчестър Сити за пореден път „стъпи накриво” във Висшата лига. След като губеше с 0:1 от Кристъл Палас след гол на Дженк Тосун в 39-ата, „гражданите” намериха сили да направят пълен обрат чрез Серхио Агуеро в рамките на пет минути – между 82-ата и 87-ата минута, но автогол на Фернандиньо в 90-ата донесе точката за лондонския тим при визитата на „Етихад”.

Така, Манчестър Сити може да увеличи още повече изоставането си от Ливърпул, след като има 48 точки, а мърсисайдци на върха спокойно са с 61 пункта, а също така и два мача по-малко. Кристъл Палас пък се изкачи до деветото място и вече е с 30 точки.

Напълно логично, Ман Сити имаше категорично преимущество при владеенето на топката и контрола на срещата след старта. Все пак гостите, водени от Рой Ходжсън, се групираха страхотно, а „гражданите” все пак успяваха да намерят пролука край отбраната.

След четвърт час игра Кевин Де Бройне бе много близо до това да изведе хората на Хосеп Гуардиола напред след блестящо изпълнен свободен удар, но топката се отби в напречната греда на Висенте Гайта. Малко след тази ситуация Гуардиола „върна” притежанието на топката на „орлите”, които обаче се справиха превъзходно с тази си роля.

В 39-ата минута новодошлият нападател – Дженк Тосун, изведе „орлите” напред, след като при корнер Гари Кейхил засече към далечната греда с глава, а турският стрелец отново с глава прати топката в десния ъгъл на Едерсон – 0:1. Миг по-късно втори гол на Тосун бе отменен, след като нападателятфаулира Фернандиньо, след като задмина Едерсон, но реферът отсъди фаул.

Втората част бе изцяло под господството на Манчестър Сити, а Рахийм Стърлинг и Бернардо Силва за една минута направиха пропуски.

В 72-ата минута Хайро Рийдевалд игра с ръка в наказателното поле, а реферът Греъм Скот отсъди дузпа. След разглеждането на ВАР, дузпата бе отменена, тъй като холандецът е играл с ръка след центриране на Жоао Кансело, но преди това имаше рикошет в бедрото му.

Така в 83-ата минута Ман Сити стигна до изравняването, след като Серхио Агуеро засече центриране на Габриел Жезус и аржентинецът вкара своя 177-и гол в елита на Англия. В 87-ата минута пък отново Агуеро бе точен, за да реализира пълния обрат за „гражданите”.

И докато феновете на отбора вече се радваха на предстоящия успех, се стигна до 90-ата минута, когато центриране отляво на Уилфрид Заха бе засечено от Фернандиньо, за да бъде изравнен резултатът в Манчестър.