Зрителите на „Гудисън Парк“ станаха свидетели на шестголово шоу в мача от 32-ия кръг на Висшата лига, който Евертън спечели с 4:2. Ромелу Лукаку отново се превърна в герой за „карамелите“, след като отбеляза два гола при успеха. Кевин Миралас също имаше основна заслуга за победата, тъй като направи две асистенции.

Евертън поведе в резултата още в 1-та минута. Кевин Миралас направи много силен пробив, като преодоля трима футболисти на Лестър и навлезе в наказателното поле на „лисиците“, но след това загуби равновесие. Все пак успя да продължи топката към Том Дейвис, който отблизо изпрати топката във вратата на Каспер Шмайхел.

Лестър успя да изравни резултата в 4-та минута, когато Демарай Грей направи отличен пробив, след което подаде към Ислам Слимани, който остана сам очи в очи срещу Роблес и не пропусна да вкара.

Лестър направи пълен обрат в 10-та минута. Марк Олбрайтън вкара много красив гол, като с диагонален удар директно от фаул изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Роблес.

Евертън успя да изравни резултата в 23-та минута. Рос Баркли центрира в наказателното поле на Лестър, където Ромелу Лукаку засече топката с глава и я изпрати във вратата на Каспер Шмайхел.

„Карамелите“ отново излязоха напред в резултата в 41-та минута. Кевин Миралас центрира от корнер в наказателното поле на Лестър, където Фил Джагиелка засече топката с глава и я изпрати във вратата на Каспер Шмайхел.

Кевин Миралас направи добър пробив в 48-та минута, след което отправи хубав удар от движение, но Шмайхел спаси.

Лестър изпусна невероятна възможност да изравни резултата в 50-та минута, когато Ислам Слимани получи топката в наказателното поле на Евертън и стреля, но кълбото рикошира в крака на играч на домакините и премина встрани от десния стълб на Роблес.

Евертън успя да вкара четвърти гол в 57-та минута. Кевин Миралас центрира от корнер в наказателното поле на Лестър, където Фил Джагиелка не успя да отправи добър удар и топката стигна до Ромелу Лукаку, който отблизо разстреля Шмайхел.

Лестър пропусна добра възможност да вкара трети гол в 86-та минута, когато Леонардо Уйоа стреля с глава, но Роблес спаси.

Две минути по-късно Робърт Хут получи по-голямо пространство пред себе си и реши да стреля, но защитник на Евертън в последния момент блокира удара му.

Евертън е седми с 54 точки, докато Лестър е единайсти с 36 точки.