В сряда вечерта отборът на Манчестър Юнайтед записа изразителна победа с 3:1 като гост на новака в елита Брентфорд. И трите попадения паднаха през втората част.

Най-любопитната ситуация в срещата обаче дойде в 70-ата минута, когато мениджърът на „червените дяволи“ Ралф Рангник смени Кристиано Роналдо и пусна в игра капитана Хари Магуайър. Португалецът се ядоса на решението на германския специалист и камерите го уловиха как недоволства.

BTA/БТА и Gulliver/GettyImages
9 снимки

Британското издание „Mirror“ разкри какво е казал Кристиано на Рангник по време на гневната си реакция:

„Защо аз? Защо аз? Защо ме извади от игра“, гласят думите на петкратния носител на „Златната топка“.

След края на двубоя мениджърът на „червените дяволи“ потвърди думите на португалската звезда.

„Попита ме защо го смених. Отговорих му: "Взех това решение в интерес на отбора и клуба". Реших да заиграем с петима защитници, за да не изпуснем победата, както стана срещу Астън Вила. И пуснах в игра бързо дясно крило в лицето на Маркъс Рашфорд. Мисля, че решението се оказа правилно“, каза Рангник.

Германецът и Роналдо проведоха разговор и след попадението на английския национал.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

„Тогава му казах: „Слушай, Кристиано. Разбирам, че още си много амбициран и искаш да бележиш. Но, може би, когато станеш треньор след няколко години ще вземеш същото решение, ще гледаш нещата от друг ъгъл“. Не очаквах да ме прегърне. Познавам голмайсторите, разбирам как мислят. Но взимам решение в името на отбора“, добави бившият треньор на РБ Лайпциг.

През този сезон Роналдо има 22 мача за Юнайтед във всички турнири, в които е вкарал 14 гола и е асистирал за още 3 попадения. Това пък не е първият случай, когато Кристиано недоволства след смяна, като подобни ситуации имаше както в Реал Мадрид, така и в Ювентус.