Родъръм удари Скънторп и мисли за завръщането в Чемпиъншип Родъръм пречупи Скънторп с 2:0 в мач-реванш от полуфиналните баражи за влизане в Лига 1. По този начин отборът от южен Йоркшир ще мери сили на финалната среща с Шрюзбъри. Първата среща между двата отбора завърши 2:2.

Ричард Ууд откри за "червените" във втората минута на добавеното от съдията време за първата част, а Уил Воукс удвои в 63-ата. Рори МакАрдъл пък си изкара втори жълт картон в 77-ата минута и по този начин тотално довърши надеждите на Скънторп за нещо в полуфинала.

Първото полувреме се разви точно по вкуса на домакините, след като съумяха да неутрализират щурма на гостите, които се нуждаеха от гол, а същевременно в самия му край откриха резултата на "Ейсъл Ню Йорк Стейдиъм".

Воукс хвърли силен тъч в наказателното поле, където намери извисилия се Ууд, който с глава откри - 1:0.

В 63-ата минута домакините сътвориха постепенна атака за Родъръм, развила се отдясно. Джошуа Емануел проби отдясно и пусна успоредно в наказателното поле. Домакините не успяха да да се ориентират добре в защита и топката се озова във Воукс, който от непосредствена близост удвои - 2:0.

В 77-ата МакАрдъл от Скънторп влезе остро в съперников футболист и логично получи втори жълт картон.

С успеха си в този двоен дуел Родъръм е на 90 минути от завръщането си в Чемпиъншип едва 12 месеца, след като се озова във третото ниво на английския футбол.